Konsultacijos

[:lt]Vasario 11 d.[:]

[:lt]Šiandien ypatingos Vandenio jaunaties proga vietoje dienos įžvalgos aš rašysiu apie kitus dalykus. Mano gyvenimas iš esmės susideda tik iš darbo. Tiek to darbo, už kurį aš gaunu pajamas, tiek neatlygintinos veiklos. Kai aš girdžiu, kad kažkas sako man jau virš keturiasdešimt, o aš dar nieko gyvenime nepasiekiau, aš pagalvoju – man jau virš keturiasdešimt, o aš vis dar nei kiek negyvenau 😀 Ir tų įvairių projektų mano gyvenime buvo nemažai. Prieš beveik 15 metų buvau įkūrusi paramos grupę depresija sergantiems žmonėms. Tuo metu be galo trūko informacijos apie tai. Grupė gyvuoja iki šiol ir aš džiaugiuosi, kad ją perėmė puiki moteris, kuri tęsia mano veiklą geriau nei aš tai dariau. Šią naują veiklą ilgai nešiojausi širdyje ir nenorėjau jos imtis. Tikėjausi, kad kažkas kitas už mane tai padarys. Nors širdyje ir žinojau, kad yra darbai, kuriuos teks daryti ir taškas. Kartais teisindavausi, kad neturiu laiko, kartais kad tiesiog negaliu. Bet neseniai supratau, kad jau esu tam pasiruošusi ir be jokių emocijų galiu kalbėti apie tragiškus savo praeities įvykius. Prieš keletą dienų įvyko vienas įvykis ir kai žmogus manęs apie tai paklausė, aš pirmą kartą gyvenime pajutau, kad galiu pasakyti teisybę – be gėdos, be vidinio pažeminimo jausmo ir aš pasakiau – tai mano buvęs sutuoktinis. Jis prieš mane smurtavo. Ir didžiausiai savo nuostabai iš man palyginus svetimos moters sulaukiau labai daug šilumos, palaikymo ir išgirdau jos pačios istoriją. Tą akimirką aš supratau koks gi stiprus, gydantis gali būti moterų bendrystės jausmas ir kad nebeturėčiau ilgiau atidėlioti.

Aš įkūriau grupę moterims, kurios yra patyrę bet kokios formos smurtą – psichologinį, fizinį, seksualinį. Grupę, kurioje moterys galės dalintis savo patirtimi ir padėti viena kitai ieškoti kelio iš purvinos tamsos, į kurią jas paskandina smurtas. Pasitraukti iš smurtinių santykių yra tik vienas žingsnis. Jis sunkus, bet tai dar ne pats sunkiausias dalykas. Pasitraukusi iš smurtinių santykių moteris viena lieka gyventi su savo žaizdomis. Dažnai net nesuvokdama kaip stipriai yra sužalota ji virsta pykčio kamuoliu, paskęsta depresijoje ar skandinasi alkoholyje. Nėra lengva suvokti savo kančios priežastis, atrodytų juk košmaras jau baigėsi, galima gyventi toliau. Bet kaip pabėgti nuo bejėgiškumo, kuriame buvai atsidūrusi? Kaip išsigelbėti nuo naktinių košmarų? Kaip nustoti nekęsti visų aplinkui?
Išsivaduoti iš to pragaro paprastai neįmanoma be specialisto pagalbos, bet ir vien jo neužtenka. Kaip ir sprendžiant bet kokią kitą problemą, susidūrus su nepakeliamais sunkumais – išgyvenant netektį, susirgus sunkia liga, taip ir išgyvenus smurtą labai svarbi yra paramų tų, kurios geriausiai gali suprasti ką tu jauti – tų, kurios pačios tai praėjo ar dar tik eina tuo keliu. Tam ir yra skirta mano grupė. Per pastaruosius dešimt savo gyvenimo metų bendravau su daugybe smurtą išgyvenusių ar vis dar išgyvenančių moterų, mačiau kokios jos vienišos yra savo kelyje ir supratau, kiek daug gali duoti kitos moters žinojimas, ką tu jauti, patarimai kaip iš to išeiti. Būtent todėl aš ir įkūriau grupę, kurioje bus galima rasti žinojimą, kad nesi viena, palaikymą ir pasisemti iš įkvėpimo iš kitų ne tik nutraukiant santykius su fiziniu smurtautoju ar psichologiniu manipuliatoriumi, bet ir bandant sugyti ir sugrįžti į normalų gyvenimą.

Kadangi tai labai jautri tema bei siekiant išsaugoti kuo didesnį anonimiškumą, grupės pavadinimas nebus skelbiamas viešai. Tačiau jeigu norite prisijungti, rašykite man asmeninę žinutę čia arba į asmeninį profilį.

https://www.youtube.com/watch?v=Q0oIoR9mLwc[:]

Eiti prie įrankių juostos