Konsultacijos

Sausio 7 d.

Tai bus sunkesnė diena nei keletas ankstesnių. Ypač tas gali jaustis jaunoms mamoms. Tiesiog kažkoks nepaaiškinamas nuovargis, džiaugsmo nebuvimas, nusivylimas savimi. Šiandien reikia daugiau dėmesio skirti vaikams. Jie gali būti irzlūs, nes irgi pavargo, pasiilgo pramogų, vasaros, maudynių, draugų. Apskritai šiandien ne vieną gali apimti beprasmybės jausmas. Venkite alkoholio, išgertuvės gali baigtis labai baisiomis pasekmėmis. Dabar išaugusi smurto tikimybė ir netgi pačio baisiausio. Tokiu metu didelė žmogžudysčių tikimybė. Tokią dieną patartina su savimi nesinešioti didelių sumų grynųjų pinigų, vietoje to nešiotis savo mėgiamus akmenėlius.
Taip pat ši diena tinka darbų užbaigimui. Ypač susijusių su skaičiais.
Būkite atsargūs vairuodami, jei įmanoma, šiandien stenkitės nevažinėti išvis.Tačiau dabar geras laikas bet kokiems darbams namuose. Pats laikas paieškoti įdomių stiklinių indelių ir pasirūpinti būsimu vasaros sezonu. Pamatysite, konservuoti bus madinga (ir dar kaip 😀 ). Į gražius, stilingus indelius konservuoti ir smagiau, ir skaniau 🙂
Jei trūksta idėjų, šiandien vietoje filmų naudingiau žiūrėti laidas apie interjerą, statybas ir pan. Arba įsitaisykite jaukiam arbatos puodeliui ir mielai animacijai kartu su vaikais.
Geras laikas įsigyti šuniuką.

Vis dar išskirtinis laikas Avinui, kuris bus energingas, bet šiek tiek pritilęs, viduje kunkuliuos emocijos.
Šiek tiek apie ateitį. Taip simboliškai sausio 13 d. mūsų laukia Mėnulio jaunatis Ožiaragyje. Ji bus šiek tiek išskirtinė, nes visame tame procese dalyvaus ir Plutonas. Tai bus viena mistiškiausių, galingiausių dienų metuose. Tokią dieną tinka burtis taro. Tinkamas akmuo bus dūminis kvarcas. Taip pat simbolinei apsaugai, kaip talismaną galima naudoti povo plunksną, guobos arba rozmarino šakelę, ožio vilną (nukirptą iš barzdos gabalėlį arba galima ir vyro, jei tokią turi :D), bet kokius ragus, drugelį monarchą (negyvą, aišku), pentaklio simbolį (tinka anksčiau pačių kurtos sigilės, žaibas), pelenus, senovinius daiktus, kedro žievę, balti magnolijos žiedai. Konkretus daiktas pradedamas su savimi nešioti per jaunatį ir tarnauja kaip apsaugos simbolis iki sekančios jaunaties.

Ir dar šiek tiek apie buvimą avimi. Na dabar gi madinga rėkti, kad jūs ten tie ir anie esate avys. Ne, aš nerašysiu apie pandemiją. Kas jau atėjo į protą, tas atėjo, o kas dar neatėjo, tiems jau niekas nebepadės. Realiai ezoterikoje tikrai yra toks terminas kaip avis. Na gal ne pats žodis avis, bet tokio individo sąvoka. Tačiau tai toli gražu ne tas eilinis pilietis, kuriam pakanka proto priimti realybę ir esamą situaciją. Avies sąmoningumo būsena skamba gan įžeidžiančiai, todėl aš pati tokio termino net nevartočiau. Gal gražiau skambėtų miegantis sąmoningumas. Iš ties tokioje būsenoje yra absoliuti dauguma žmonių. Net ir aktyvesnio sąmoningumo žmonės pakankamai dažnai krenta atgal į dvasinį snaudulį. Tai visiškai natūralus procesas, nes tik absoliučiai pavienių individų psichika galėtų atlaikyti nuolatinį buvimą budrumo būsenoje. O gal tokių net nėra. Paprasčiau tariant tai ta eilinė būsena, kurioje mes esame priklausomi nuo kitų minčių ir požiūrio – mums svarbu patinkame ar nepatinkame kažkam, mes vertiname save pagal tai kaip mus vertina kiti, mes priimam kitų nuosprendžius savo atžvilgiu, mus sukrečia ir slegia kai mums nepritaria. Laisvė yra būti absoliučiai nepriklausomu nuo kitų požiūrio į tave. Kas nors keletai akimirkų tą būseną išgyvena, niekada nebeužmirš jos skonio. Aš esu aš. Ir to nekeičia būtinybė nešioti kaukę ar laikytis karantino. Nes to kas manyje, niekas negali iš išorės pakeisti ar įtakoti. Tai jei jūs save laikote labai nusidvasinusiu stipriai ir ypatingu, gal jau nebesijuokite iš savęs viešais pareiškimais apie antsnukius, nes tai tik rodo, koks jūs giliai miegantis materijoje. Ta nepriklausomybė nuo išorinių aplinkybių būsena yra sunkiai pasiekiama, reikalaujanti daugybės darbo su savimi. Bet tai viena įspūdingiausių patirčių žmogaus gyvenime. Aš nesu šalininkė įvairių mitų, kad kažkokios dvasingumo aukštumos pasiekiamos tik išrinktiesiems, ypač kai pamatau tuos išrinktuosius išsidrėbusius savame purve ir tuo besimėgaujančius. Aš manau, kad dvasiniai turtai yra prieinami kiekvienam, kuris tik jų pageidauja ir yra pasiryžęs jų siekti. Kartais žmonės mano žodžius priima kaip raginimą aklai tikėti valdžia. Bet nieko panašaus nėra, aš raginu pasitikėti protu ir faktais. Tarp kitko tikrai užjaučiu esančius valdžioje bet kurioje pasaulio dalyje. Vandenio sezonas ko gero bjauriausias laikas ten būti.

Na o šiandien šiek tiek apie Ajurvedą. Pakankamai madingas žodis pas mus, dauguma jį tikrai girdėjote. Tai paprasčiausiai Indijos medicina, kuri remiasi penkiais elementais kaip ir visos kitos ezoterikos ir netradicinės medicinos atšakos. Oras, vanduo, ugnis, žemė ir kosmosas. Šių elementų deriniai sudaro tris pagrindinius principus – došas, kas tiesiog yra energijos, kurias atitinka protas, kūnas ir siela. Došos yra trys – Vata doša (kosmosas ir oras), Pita doša (ugnis ir vanduo), Kapa doša (vanduo ir žemė). Vata doša atsakinga už judėjimą, Pita doša atsakinga už virškinimą ir medžiagų apykaitą, Kapa doša atsakingą už stabilumą ir struktūrą. Ajurveda yra sudėtinga sistema, tai nėra tiesiog masažiukai spa kaip pateikiama pas mus. Tai senovinė sveiko gyvenimo būdo metodika, mokanti kas galima, o kas ne norint išlikti visą gyvenimą sveiku. Nors tie principai ganėtinai paprasti, bet juk sakoma, kad genialu tai kas paprasta. Ajurvedai teoriškai yra kokie 5000 metų. Sakoma, kad tai pirmoji šios civilizacijos medicinos sistema. Šiuo metu ji pakankamai populiari ir derinama su tradicine medicina visame pasaulyje. Na gal tik nelabai Lietuvoje 😀 Ajurvedos esmė tame, kad ji ieško ligos priežasties, tos pagrindinės šaknies, o ne gydo matomus simptomus.

Norint išlikti sveiku reikia pakankamai ilsėtis, valgyti sveiką maistą, praustis du kartus dienoje (rekomenduotinos vonios), kirpti plaukus ir nagus, skųstis bent du kartus į mėnesį. Kūnas ir ypač pėdos privalo visada būti švarus. Rengtis galima tik švariais drabužiais.
O ko daryti negalima? Negalima ilgai sulaikyti poreikio šlapintis ir tuštintis, jei jis yra, jei yra noras kosėti, čiaudėti, gadinti orą, žagsėti to irgi negalima sulaikyti. Negalima nevalgyti, jei norisi, sulaikyti žiovulį, nemiegoti, jei norisi, negerti, jei esate ištroškęs. Taip pat negalima tepti veido kremu prieš miegą. Negalima sportuoti per daug. Negalima pernelyg dažnai užsiimti seksu. Negalima valgyti to paties maisto kasdien. Negalima tyčiotis iš kitų, juos erzinti. Negalima ilgai naktinėti.
Ajurvedoje labai svarbi mityba – naudojami švieži, ekologiški prieskoniai, žolės, maistas apskritai, kad nepritrūktų energijos ir žmogus būtų produktyvus. Čia nevartojamas perdirbtas, papildytas chemija maistas. Siūloma vartoti daug vaisių ir daržovių kaip antioksidantus kūnui bei smegenims. Taip pat jie turi kompensuoti energijos gamybai reikalingą cukrų. Ajurvedos mityboje nėra dirbtinio maisto, parabenų ir t.t. Taip pat atsižvelgiant į tai, kad didelę žmogaus kūno dalį sudaro vanduo, Ajurveda siūlo gerti daug vandens.
Ajurveda skirsto žmogaus kūną į kelias dalis. Viršugalvis tai aukščiausioji šviesa, čia sueina visi elementai kaip ir taške tarp antakių (intelektas). Gerklė tai dvasingumas ir kosmosas, erdvė. Širdies plotas ir sritis dešinėje nuo jos – meilė, aistra, kvėpavimas – oro elementas. Vidaus organai po krūtine – valios centras,vidinė jėga. Kitaip tariant kalbame apie virškinimo sistemą ir tai ugnis. Genitalijos ir inkstų sistema – fizinis jausmingumas, reprodukcija – elementas vanduo. Žemiau išeinamosios angos ir išeinamoji anga – materija, šalinimas – žemės elementas. Tai tiek trumpai. Aš nei siūlau, nei propaguoju. Realiai kiekviena sveikatingumo sistema vadovaujasi tais pačiais principais. Tai tik informacija susipažinimui, o jei bus poreikis, pasidomėsite giliau 🙂
Paveiksliukas iš interneto

Eiti prie įrankių juostos