Konsultacijos

[:lt]Sąmoningas sapnavimas[:]

[:lt]Sulaukiau klausimo, kas yra astralinė projekcija. Tai galiu iškart pasakyti, kad tai iš esmės labai panašus dalykas į sąmoningą sapnavimą. Savo esme, sakyčiau, netgi tapatus. Bet kokiu atveju, žmogus, įvaldęs sąmoningo sapnavimo techniką, gali eiti į vis gilesnius anapusinius sluoksnius.
Pirmiausia gal dėl paties ginčo reikėtų. Sąmonė ar nesąmonė tas sąmoningas sapnavimas. Iš ties tame nėra kažko labai mistiško ir iš esmės jis prieinamas daugumai žmonių. Labai daug žmonių bent kartą gyvenime yra patyrę suvokimą sapne, kad jie gi miega. Plačiau apie tai siūlyčiau paskaityti knygoje, kuri turi mokslinį pagrindą, o apsirūkiusio Kastanedos svaičiojimus galia drąsiai išmesti ar sukūrenti lauže. Mano pasiūlymas būtų paskaityti Stephen Laberge knygas. Tiesa, lietuvių kalba gal jų ir nėra, tačiau tikrai yra pdf formate internete anglų bei rusų kalbomis.
Principas SS yra labai paprastas – pirminis tikslas yra susivokti sapne, kad miegate ir sapnuojate. Meskite iš galvos ten visokius skraidymus, stebuklus ir kitas nesąmones. Yra pakankamai sudėtinga susivokti ir išlaikyti suvokimą. Apie kitus dalykus kol kas neverta net diskutuoti. Taigi esmė kaip tai pavyksta. Aš, prisipažinsiu, ėjau iki to labai sunkiai, sekė keletas metų visiškai bevaisės praktikos. Buvau keletą kartą prisifantazavus, laimei, visą laiką patekdavau į rankas itin blaivaus proto žmonėms. Ir jie tas fantazijas greitai išsklaidydavo. Esminis rodiklis yra niekada gyvenime nepatirtas, sukrečiantis jausmas. Nebūtinai jis malonus, neretai perėjimą į sąmoningumo būseną lygi stipri baimė, pašaliniai garsai. Pavyzdžiui, aš girdėdavau, kad skambina ar daužo duris, kitam žmogui  visą laiką atrodo, kad žaibas trenkia į galvą. Dažnas atvejis yra miego paralyžius, apie tai rašiau kažkur žemiau. Tiesa, bijoti tikrai nereikia, tai visiškai nekenksmingi reiškiniai, tiesiog pašalinis efektas kaip garso trikdžiai ar pan. Pradžioje ir ilgą laiką dar po to visiškai normalu, jei pasiektas sąmoningumas tetrunka porą sekundžių ir vėl paskęstama sapne. Vėliau galima išlikti sąmoningam ilgesnį laiką ir imtis netgi sąmoningų sapnų. Pradžioje tikrai atrodys kad neįmanoma pajudėti. Bet su laiku situacija keisis.

Kaip pasiekti rezultatų? Na visų pirma tai reikia apskritai ugdyti sąmoningumą ir dvasingumą. Nesiūlau tapti egzaltuotais fanatikais. Tačiau kažko imtis, kažką daryti reikėtų. Pavyzdžiui, knygų atitinkama tematika paskaityti. Kitas žingsnis – sapnų dienoraštis – reikia rašyti sapnus ir juos atsiminti. Rašymas būtent tam ir yra, kad išlaikyti sapną atmintyje. Kuo geriau sugebėsite sapnus atsiminti, tuo greičiau ir lengviau tapsite sąmoningi sapnuose. Na ir trečias dalykas, man jis ko gero buvo pats veiksmingiausias – daug kartų į dieną užduoti sau klausimą – ar aš sapnuoju? Šis klausimas turi taip tvirtai įsirėžti į galvą, kad kiltų ir sapnuose. Pamenu visai neseniai sapnavau, kad esu gydytoja ir operuoju žmogų ir tada iškart sekė klausimas, pala pala kaip čia taip gali būti, aš juk nesu gydytoja, automatiškai ir suvokimas, kad čia sapnas. Tas klausimas ar aš sapnuoju ir loginis atsakymas, kodėl ne ar taip, labai veiksmingas. Sapne visada bus detalių, kurios nebūdingos jūsų gyvenimui. Aš labai dažnai sapnuoju, kad esu sodyboje, kurioje gyvenu ir viskas ten būna identiška, bet staiga pastebiu, kad pirtis mūrinė, o ne medinė arba viduryje pievos stovi senovinė biblioteka ir t.t. Tai tokios detalės ir išduoda. Pastebėjau, kad šią techniką kur kas lengviau įvaldo smulkmeniški, analitiški, logiški žmonės. Apskritai visuose ezoterikos dalykuose labai svarbu valdyti fantaziją ir leisti sau kuo mažiau fantazuoti. Nes tai malonu, tai įtraukia, bet galiausiai priveda tik prie pelkės, akligatvio. Todėl einant ezoterikos keliu taip svarbu yra laikytis disciplinos ir ugdyti valią. Tai leidžia nepaskęsti tuščiose, bevaisėse fantazijose ir išlaikyti blaivų protą beprotiškiausiomis akimirkomis.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hSq4B_zHqPM[:]

Eiti prie įrankių juostos