Konsultacijos

Lapkričio 10 d.

Pandemija plečiasi, situacija blogėja ir aš tikrai jau nebežinau, kas dar turi nutikti, kad žmonės įgautų proto? Vakar vežiau dukrą į mokyklą ir pakeliui nesutikau nei vieno žmogaus su kauke. Bet ne tai blogiausia, kur kas baisiau, kad prie mokyklos mažutėliai į ją kulniuoja tvarkingai su kaukėmis, tuo tarpu suaugusios moterys drožia sau ramios be jų. Turime reikalavimą vaikus visą dieną mokykloje laikyti su kaukėmis. Mažiukus vaikus. Be pasirinkimo. Tuo tarpu suaugę dėdės ir tetos nemato reikalo saugoti nei jų, nei savęs. Kad savęs nesaugo tai man visai negaila. Gaila tų, kurie dėka šių žmonių turi kentėti. Tėvai privalo turėt teisę rinktis. Teisę apsaugoti savo vaikus. Nes užkratą nešiojantys vaikai yra lygu sergantys tėvai. O kas pasirūpins vaikais kai tėvai sirgs? Aš tikrai nemanau, kad būtinybė visą dieną mokykloje išbūti su kauke yra geriau nei nuotolinis mokymas. Tikiuosi, kad naujoji valdžia sutelks dėmesį dabar ten kur svarbiausia ir nesiblaškys antraeiliuose dalykuose (nors jei atvirai, tai to tikėjimo labai maža). Teks saugotis patiems ir aš tikrai rekomenduoju šiuo metu vengti žmonių susibūrimų, atidėti bendras šventes. Dėl savęs, ne dėl valdžios. Nes jei to nepadarysite dabar, Kalėdas irgi gali tekti atidėti metams.

Na o dabar apie šiandieną. Šiandien bus didesnis noras pasireikšti žalingų įpročių srityje, ypač moterims. Rūkančius gali varginti nepasotinamas noras rūkyti. Ypač stipriai tai gali jausti Ožiaragis, kuriam tai nusivylimų diena. O beprotiškas pyktis ir kitos neigiamos emocijos jį gali priversti išsimaudyti vyno jūroje. Gali apimti mizantropiniai jausmai, egoizmas šaus į pačias aukštumas. O štai Vėžiui ši diena gali atnešti ašaras.
Tai prastas laikas sveikatai, šiuo metu galimos įvairios problemos dėl higienos, švaros stokos. Jei įmanoma, venkite medicinos įstaigų. Gali varginti nemiga.
Nėra tinkamas laikas reklamai. Na nebent reklamuojate čiužinius, patalynę ir pan. Šiuo metu šios produkcijos poreikis išaugs, žmonės instinktyviai norės susisukti jaukų meškos guolį. Na ir tikrai nebloga mintis šiandien daugiau laiko praleisti lovoje, ypač su meiliai murkiančiu katinu. Pasigaminkite šilto naminio maisto. Gausiai prieskoniuose marinuotas kiaulienos kumpis dabar būtų pats tas.
Bus didesnis noras įsipareigoti, įteisinti santykius.
Šią savaitę mūsų laukia daug emocijų, veidmainysčių, seni melai išeis į dienos šviesą ir galime sulaukti ne vienos nemalonios tiesos bombos. Na bent jau sekmadienį sulauksime Mėnulio jaunaties, kuri šį kartą bus pakankamai maloni. Tačiau iki tol ne vienam kils vis daugiau abejonių religija, esamomis aplinkybėmis tikėjimą bus vis sunkiau išlaikyti. Dabar ne vienas gali ypač aštriai suvokti, koks gi tas gyvenimas yra trumpas ir kad neverta jo praleisti stengiantis gyventi teisingai. Aš galiu tik patarti šiuo metu pamiršti pykčius ir nuoskaudas, tiesiog atleisti ir būti kuo daugiau su tais, kuriuos mylite. Nepamiršti pabučiuoti ir apsikabinti savo vaikų. Negaišti laiko beviltiškiems santykiams. Kuo daugiau juoktis. Ir niekada nesigailėti to, kas privertė kažkada jus šypsotis. Net ir dangui griuvant, o išorinėms aplinkybėms valdant jūsų gyvenimą, jūs vis dar galite rinktis, kuo būti savo viduje. Ir visada tai galėsite. Patys laimingiausi yra tie, kurie bet kokioje situacijoje sugeba prie jos prisitaikyti ir įžvelgti tame prasmę bei teigiamus dalykus. Paradoksas tame, kad jums nereikia keisti pasaulio, jei keičiatės patys, jis aplinkui jus irgi pasikeičia. Kažkas pasakytų, kad viskas lieka taip kaip buvę, tik mes pradedame tai matyti kitaip 🙂

Taigi, o toliau kaip ir žadėjau šiandien parašysiu kaip galime pabandyti pakelti sau nuotaiką. Kaip jau ne kartą ir rašiau, jūsų galite išbandyti ashwagandha. Ji puikiai tinka smegenų veiklai ir nervams stiprinti. Ji gerina atmintį, saugo nuo tokių ligų kaip Alshaimeris ar Parkinsonas, malšina nerimą, tinka dirbant protinį darbą. Taip pat ji tinka esant hipotiroidizmui (automatiškai netinka prie hipertiroidizmo). Ji padeda kovoti su nuolatiniu nuovargio jausmu. Taip pat ji stiprina imunitetą, tinka sergant autoimuninėmis ligomis, pavyzdžiui, kai reumatoidinis artritas. Ji padeda didinti raumenų masę, stiprinti kūną (siekiant fizinės jėgos), didina testosterono kiekį. Automatiškai ji gerina seksualinę funkciją, tiksliau – moterims ji tinkama esant lytiniam šaltumui, o vyrams didina vaisingumą. Taip pat laikoma, kad ji yra sveika abiejų lyčių reprodukcinei sistemai. Ji slopina nerimą, tinka esant obsesiniam – kompulsiniam sindromui bei hiperaktyvumui. Ji veikia raminančiai ir yra labai efektyvi kaip aš sakau tokio paralyžiuojančio nerimo metu. Ji padeda įveikti stresą ir jo pasekmes, tokias kaip nepasotinamas alkis. Kiek skaičiau, yra atlikti klinikiniai bandymai ir įrodyta, kad ji naikina vėžines ląsteles. Taip pat ji mažina cholesterolio ir cukraus kiekį. Ji gali būti vartojama milteliais, dedama į arbatą arba geriama kapsulėmis. Yra laikoma, kad tai labai saugus produktas, retais atvejais ji gali sukelti viduriavimą ar virškinimo sutrikimus. Na bet žinoma, tikrai yra žmonių, kuriems gali pasireikšti alerginės reakcijos ir kaip jau ir minėjau, jos negalima vartoti esant skydliaukės hyperfunkcijai.

Tačiau tai tikrai ne vienintelis produktas. Nuo rudeninės depresijos, nerimo, streso gelbsti ir kitokie augalai. Pavyzdžiui, šildanti jonažolės arbata veiksmingai nuvaiko liūdesį, suteikia energijos gal net geriau nei kava. Tam reikia pusę šaukštelio džiovintos jonažolės, tiek pat verbenos ir saldymedžio. Tiesa, čia dar reikia įdėti kartu gerą saują šviežių agurklės žiedų. Užpilti karštu vandeniu ir palaikyti dešimt minučių, o po to nukošti. Galima pasaldinti medumi. Tokia arbata kaip reikiant pakelia dvasią.

Dar vienas puikus raminantis augalas yra valerijonas, kurį tikrai visi puikiai žinote ir jo raminamasis efektas itin stiprus. Kadaise jo netgi duodavo kareiviams, kenčiantiems nuo potrauminio sindromo. Bet ir dabar jis naudojamas esant nerviniam išsekimui, giliam liūdesiui. Jį galima gerti tabletėmis, taip pat naudoti šaknų ekstraktą. Sakyčiau, kad tai pakankamai stiprūs raminamieji ir tikrai geriau reikalui esant vartoti jį, o ne cheminius raminančius. Bet aš kalbu apie blogą nuotaiką, o ne rimtą psichikos ligą.

Dar vienas puikus augalas yra apynis. Jis irgi padeda kovoti su nervine įtampa bei nerimu, padeda miegui ir tikrai yra geriau nei cheminės tabletės nuo nemigos. Jei norite gerai išsimiegoti, miegokite ant pagalvėlės, kuri prikimšta džiovintų apynių spurgų. gerkite prieš miegą apynių arbatą. Galima netgi ne visą pagalvėlę prikimšti, o mažiuką maišiuką su apyniais pasidėti po pagalve.

Mano jau minėta agurklė. Tai džiaugsmo ir drąsos augalas. Na ir ji dar labai graži, todėl tinka ją auginti vien dėl grožio. Tikriausiai ne vienas esate jos ragavę. Jos tokie pūkuoti agurkų skonio lapai. Švieži agurklės lapai ir žiedai nuvaiko liūdesį, suteikia energijos ir pakelia dvasią. Vartojant agurklę, organizme didėja adrenalino kiekis. Agurklė stimuliuoja antinksčių veiklą. Tik tiek, kad ją tinka vartoti tik šviežią. Tačiau vasarą jūs galite sušaldyti į ledukus obuolių sulčių, pasigaminti melisos arbatos ir agurklės žiedų arbatos, atšaldyti ir kartu su ledukais gauti ne tik gaivantį, bet ir pataisantį nuotaiką gėrimą.

Nuotaiką galima taisyti ne tik arbatomis. Gėlių žiedai irgi turi stebuklingą poveikį. Dideli ryškūs gėlių žiedai visada veikia tik gerai. Magijoje jie simbolizuoja Saulę. Jūs galite pripilti gražų dubenį vandens ir pastatyti jį Saulės spinduliuose (tiesa, tas labiausiai tinka pavasaryje). Pavakaryje jau turėsite Saulės įkrautą vandenį, kuriame pamerkite gėlių žiedų. Pavyzdžiui, ryškiaspalvių herberų, ypač geltonos ir oranžinės spalvos arba medetkų. Toks dubuo gins šalin negatyvias mintis, suteiks šilumos ir gaivos jausmą. Tarkim senovės Egipte medetkos buvo laikomos jaunystės simboliu. O senojoje kinų medicinoje jos naudojamos sielos harmonijai atstatyti 🙂 Taigi pagalvokite gal kitų metų jūsų darželyje karaliauti gali ne tik rožės 🙂

https://www.alfa.lt/straipsnis/50431144/nepaisant-nauju-susirgimu-rekordu-pradinukai-traukia-i-mokyklas-vyresniu-klasiu-moksleiviai-lieka-namuose
Eiti prie įrankių juostos