Konsultacijos

Kas yra astrologija?

 

Kartais labai „užknisa“ tamsuolių pasakos, apie tai, kad astrologija tai kažin kokie burtai, magija, aiškiaregystė ir pan. Kadangi tai nieko bendro su tiesa neturi. Ei, astrologiją aktyviai praktikavo tokie žmonijos šviesuliai kaip Klaudijus Ptolemėjus, Nostradamas (užsikiškit su savo burtais, pirmiausia šis žmogus buvo medikas), Niutonas, Jungas ir kiti (pavyzdžiui popiežius Sikstas IV). Astrologija paremta astronomija – t.y. tai tik planetų jų judėjimas ir jų tarpusavio santykis bei santykis su žemės koordinatėmis. Tik tiek, nieko daugiau. A, tiesa, dar statistika. Jokių burtų, jokios magijos.

Niekas tiksliai negali pasakyti kaip atsirado astrologija, kas ją išrado, tačiau užuominos apie ją randamos dar pas šumerus, Mesopotamijoje (įkvėpta dokumentikos ciklo apie ateivius, aš asmeniškai manau, kad gal ir tikrai nebuvo apsieita be jų 🙂 ). Na bet kokiu atveju, būtų įdomu pakeliauti laiku ir pasiaiškinti anapus ko, vis tik slypi tiesa.

Manęs dažnai klausia, nuo ko pradėti astrologijos studijas – ir mano nuomone, geriausia pradėti nuo pažinties su Saulės sistemos planetomis – t.y. astronomijos pagrindų, be kurių tikrai neišsiversite, jei norite būti tikras astrologas. Susižinokite, kas yra planeta, kokios yra planetos, kaip jos juda – tai esminis dalykas. Kadangi astrologija analizuoja planetų buvimo vietą žmogaus gimimo akimirką bei ju judėjimą nuo to atskaitos taško. Pagal tą buvimo vietą sudaromas brėžinys, kuris vadinamas gimimo horoskopu ir parodo, kokias galimybes žmogus atsinešė į gyvenimą, kokios jo silpnos vietos bei pagal tolimesnį planetų judėjimą – kaip jam seksis. Detaliau kas ką reiškia aš paaiškinau skyrelyje „Pradžiamokslis“, todėl čia su terminais nesiplėsiu.

Planetos tai tarsi savotiškas prietaisas parodantis žmogaus elgesį bei jo laukiančius įvykius. Dažniausiai žmonės galvoja, kad horoskopas parodo jo fatališką lemtį, tačiau taip nėra. Horoskopas rodo jo laukiančias aplinkybes. Astrologijos tikslas nėra pateikti absoliučiai teisingus atsakymus taip arba ne.  Astrologijos tikslas – parodyti žmogui, jo galimybes, padėti sėkmingai pasirinkti ir taip pagerinti savo gyvenimą. Astrologas gali patarti politiniais, verslo, karjeros, sveikatos, sėkmingų atostogų bei santykių, dvasinio tobulėjimo klausimais, atsakyti į klausimus kaip įveikti nesėkmes, kada geriau veikti, o kada to daryti neverta. Kai kurie astrologai specializuojasi tik konkrečioje srityje (nors tai pakankamai retas atvejis).

Mūsuose gajus mitas, jog astrologija yra kažkas tokio mistiško, ypatingo, neįmanomo niekada suvokti ir išstudijuoti iki galo. Leiskite, tuomet paklausti, kokiu idiotu reikia būti, kad imtumeisi misijos neįmanoma? Kam gaišti tuščiai savo laiką dėl to, ko jūs niekada nepadarysite? Iš ties šuva pakastas ne taip giliai. Astrologija yra tikslus, konkretus mokslas, griežtai paremtas statistika. Nei kiek ne mažiau konkretus nei medicina, su kuria ir paimkime analogiją. Juk sutiksite, kad ne kiekvienam lemta tapti neurochirurgu, tačiau įgyti elementarių medicinos žinių apie ligų profilaktiką bei tinkamą elgesį susirgus, gali kiekvienas. Taip ir su astrologija – ne kiekvienas gali tapti astrologu (kaip ir bet kurioje kitoje srityje), tačiau kiekvienas gali įgyti bent jau elementarių jos žinių, o norintys, beabejo, gali išstudijuoti astrologiją tiek, kad nebekils abejonių jokiais atvejais (žinoma, išimčių pasitaiko visur, net ir toje pačioje medicinoje). Tiesa sakant, jau suvokus esminiu principus tampa aišku, kad astrologijoje viskas logiška, matematiška ir nedaug čia vietos interpretacijoms. Taip, žinių reikia labai daug, kad pradėtum bent kažkiek šioje srityje „graibytis“, tačiau su laiku ir praktika ateina ir suvokimas, kad įmanoma perprasti visą sistemą, na nebent žvelgtume iš varpinės „tobulėjimui nėra ribų“, nors šis posakis irgi nereiškia, jog „kažkas“ yra neįmanomo išmokti.

Eiti prie įrankių juostos