Konsultacijos

Per medžius nesimato miško

Na pabandysiu šį kart būti taktiška ir diplomatiška, idant astrologijos skeptikai nesakytų, kad juos tiesiog nurėkiau. Nors vakar berods facebooke mačiau skambią antraštę, jog britų astrologai nustatė, ka pats blogiausias ženklas Vandenis, tai informuoju, kad saugotumėtės, nes mano labai uranizuota sąmonė + ryškūs Skorpiono bruožai ). Tačiau grįžkime prie esmės, vartydama kulinarinius tinklapius, atradau žemuogių tortą su visai prie jo nederančiu siaubo klyksmu apie šarlatanus, vadinamus astrologais. Mat ponia buvo observatorijoje kur jai pasakė, kad šiandien Liūtas yra Vėžys. Na be žmogiškajai prigimčiai būdinga bijoti to, ko nesupranta. Arba kitaip tariant tas galėtų būti vadinama „tamsumu“, juk galų gale jei yra Sauliaus Poškos varguoliai, kodėl negalėtų atsirasti ir terminas tamsuoliai? Na bet ar kartą pabandykime grįžti prie temos.

Precesija kaip niekam ne paslaptis šiuo metu yra mylimas astrologijos skeptikų arkliukas (tiesa, čia man kirba retorinis klausimas, o kodėl būtent astrologijos? Kodėl niekur nesigirdi tarologijos, chiromantijos skeptikų ir pan.?). Svarbiausia, jog visą laiką kalbant apie precesiją, bandoma primesti nuomonę, kad patys astrologai šiukštu niekada nėra girdėję apie tokį svarbų, visą astrologinę sistemą griaunantį reiškinį ir jį ignoruoja. Bet gal tiesiog pabandykime suprasti, kas gi tai yra iš tikro.

Žodžiais išaiškinti būtų per sunku man, manau, todėl suradau pavyzdėlį yotubej, spauskite ant teksto, nes man prastokai sekasi dėti nuorodas:

 

Kalbant labai gudriai, precesija yra lėtas ir periodiškas žemės ir dangaus ašies slinkimas kūgio paviršiumi aplink įsivaizduojamą ašį, statmeną ekliptikos plokštumai. Na ir kas galėtų tai suprast? Paprasčiau tariant tai toks savotiškas žemės judesys, primenantis verpimo ratelio detalės (tos, kur jo viduje, judesį). Ir būtent dėl šito judesio Saulė kiekvienais metais tuo pačiu metu nėra tame pačiame Zodiako laipsnyje. T.y. tas kas turėtų būti nekintama – kinta. Na kas pas mane darosi metines prognozes, žino, kad kasmet jo gimtadienis ateina šiek tiek kitu laiku, taigi tas vyksta dėl precesijos. Grubiai tariant per šiek tiek daugiau nei 2000 metų arba apytiksliai 26 000 metų žvaigždynai „pasislenka“ (ojoj, nesikabinėkit, aš juk ne astronomijos pedagogė) per 30 laipsnių. Šis poslinkis yra retrogradinis (arba kitaip tariant slenkama atgal, tarkim iš Avino į Žuvis, iš Žuvų į Vandenį ir pan.) Taigi prieš du tūkstančius metų laipsnis, buvęs Avino 00, dabar apytiksliai yra Žuvų 00 – Vandenio 30. Na bet apie šį reiškinį jūs tikrai daug ir dažnai girdėjote, kalbant astrologus (taip, taip, būtent astrologus, kas yra puikiausias UŽFIKSUOTAS įrodymas ir neabejotinai, bet kuriame teisme tokiu būtų pripažintas, jog ne tokie jie ir kvankšt dunduk kaip kad bando pavaizduoti įvairios ponios ir ponai su tortais), Cituoju „baigiasi daugiau nei 2000 metų trukusi Žuvų era ir prasideda Vandenio“. Argi nekeista, kad šie „šarlatanai“ patys kalba apie precesiją ir dar viešai? Argi tai ne puikiausias įrodymas, jog mes žinome, kas tai yra ir šito neneigiame?
Pirmasis precesijos fenomeną atrado graikų astronomas Hipparchas iš Nikėjos, apie kurį daugiausia žinome iš astronomo – astrologo Ptolemėjo. Tuo pagrindu „dangus“ buvo padalintas į tam tikras zonas, po 30 laipsnių, atsižvelgiant į Saulę ir tos zonos pavadintos zodiako ženklais. Tuo momentu jos gavo pavadinimus žvaigždynų, su kuriais jos sutapo. Bet tai tebuvo simbolinis pavadinimas, tam, kad būtų galima atskirti apie, ką kalbama, pavadinimas esmės nepakeitė, nes esmė yra planetų išsidėstymas danguje žmogaus gimimo akimirką. Juk galu gale, jei sudarysime namo pirkimo – pardavimo sutartį ir skambiai pavadinsime ją „Skridimo į kosmosą sutartimi“ ar nuo to pasikeis jos turinys? Jeigu auginsime dobermaną, kurio vardas bus Kačiukas Rainis, ar nuo to šuo taps katinu? Ne, netaps. Ir astrologai tą faktą žino ir žinojo visada. Na, o kas nori savo akimis tuo įsitikinti, gali atsisiųsti nemokamą astrologinę programą, tarkim Zet, kurioje nustatymuose galės pasidaryti tropinį zodiaką (arba kitaip tariant fiksuotą, nejudantį nuo tos akimirkos, kai buvo taip įvardintas) ir siderinį (arba kintantį dėl precesijos) ir pamatys, jog viskas liko savo vietose, pasikeitė tik pavadinimai. Pavadinimai, o ne esmė turėtų būti kitokie, nei viena planeta neišlėkė iš savo orbitos, nepradėjo judėti dvigubai greičiau ar lėčiau nei jai įprasta. Arba kitaip tariant jei jūs gimėte konkrečią akimirką, kuri dėl planetų įtakos jums lemia didžiulę puikybę ir išdidumą, ji kaip lėmė tą, taip ir toliau lems, tik tiek, kad šiai dienai tai galima būtų vadinti ne liūtiškomos, o vėžiškomis savybėmis. Skeptikai gali drąsiai sakyti, jog mes turėjome pervadinti ženklus kitais vardais ir jie bus teisūs, nes patogiau buvo palikti tuos pačius, kad nekiltų daugiau nei reikia painiavos, tačiau nedrįskite meluoti, kad dėl to pakito esmė, planetos ėmė judėti kita kryptimi ir pan. Viskas liko taip pat, bet jeigu kažkas norite, jog nuo šiol vadinčiau jus jums priderančiu „vardu“, prašome mane informuoti rozmarino.horoskopai@gmail.co
m

P.S. Nors man atrodo, kad bet kuriam sveiko proto žmogui turėtų kilti įtarimas dėl skeptiko, aiškinančio, kad juda ir sukasi žvaigždynai aplink Saulę.

http://skaniosdienoss.wordpress.com/2012/02/21/gaivus-zemuogiu-tortas/

 

 

Eiti prie įrankių juostos