Konsultacijos

[:lt]Gegužės mėnesio sodo darbų kalendorius[:]

[:lt]Atėjo metas gegužės mėnesio daržo kalendoriui. Na ir iš esmės labai naudingos, vaisingos yra pirmos dvi gegužės dienos, o toliau laikas šiaip sau, ypač kaip pavasariui ir labiau tinkamas su kažkuo kovoti nei auginti. Kovoti tai su piktžolėmis, kenkėjais (pavyzdžiui, gelbėti šiltnamį nuo skruzdėlių invazijos) ir pan. Ir toks jis išliks iki gegužės 28 d. O po to jau prasidės pats vaisingiausias, derlingiausias metų periodas darbų atžvilgiu. Taip pat tai bus tinkamas laikas pirkti įvairią agrarinę techniką, tai tarkim jei jums reikia naujos žoliapjovės, atidėkite pirkinį tam laikui.

Na bet pabandykime pažvelgti konkrečiau. Kaip jau ir minėjau praėjusį mėnesį – balandžio pabaiga tiesiog idealus laikas sėti, sodinti, auginti. Todėl nepaisant pasikeitusio periodo, ji vis dar tęsis ir tarkim galima sakyti, kad iki gegužės 5 d. jūs drąsiai galite užsiimti įvairiausiais sodo darbais. Toks laikas tinkamas ir grobio „dorojimui“, bet vargu ar jis labai pritaikomas mūsų kraštuose. Nes pagrinde galioja grobiui iš vandens, tai jei nelaikote kokios krokodilų fermos ir negaminate krokodilienos konservų, ką jau ten labai paveiksi.

Iki gegužės 4 d. dar tęsis laikas, kurį sustiprina Plutonas. Tai aišku tiesiog padidinto vaisingumo laikas ir dabar tinka užsiimti augalais, kurie yra lepūs, kaprizingi ir reikalauja įdėti maksimaliai darbo į juos. Taip pat tai tinkamas laikas sodinti rožes.

Iki gegužės 9 d. vis dar bus greito augimo ir greitų darbų dienos, todėl jas išnaudokite „dideliems“ darbams. Na tarkim jei reikia sukasti ar išravėti milžinišką plotą. Būtinai dirbkite su smagia muzika, seksis dar greičiau.

Gegužės 5 d. visiškai netinkama diena niekam. Šią siūlyčiau praleisti ir pailsėti nuo darbų. Braškes pasisodinsite kitą kartą.

Gegužės 7 – 8 d. neblogos dienos, bet bendrame fone jos labiau tinkamos „žaisti“ su egzotika, tarkim iš parduotuvinio kivio (ar kitos egzotikos tarkim papajos, banano) kažką pradėt auginti.

Gegužės 13 d. – dar viena diena, kuomet nuo darbų reikėtų pailsėti. Nepirkite jokių augalų.

Gegužės 17 d. – gera diena. Bet atsižvelgiant į bendrą foną, šiandien verčiau užsiimkite kurklių medžiokle nei augalais. Žodžiu, medžioklei kenkėjų gera diena 🙂

Gegužės 19 – 20 d. prastos dienos. Tokiomis dienomis verčiau save palepinti pirktų ar laukuose skintų gėlių puokštele, o darbus palikti ramybėje.

Gegužės 21 – 22 d. geros dienos. Vėl gi, jos labiau tinkamos techniškiems darbams, pavyzdžiui, statyti šiltnamį, sukasti velėną naujai pastatyme ir pan.

Gegužės 22 – 27 d. pagaliau susidaro ilgalaikis aspektas. Dabar tinkamas laikas darbams, kurių rezultato teks laukti ilgai ilgai, gal net ne vienus metus. Pavyzdžiui, planuoti savo daržą – braižyti ką ir kur, ir kaip sodinti. Kaip jau minėjau, pats mėnuo aktyviai daržininkystei yra nelabai koks, todėl ir teigiamus aspektus verčiau išnaudoti techniniams darbams atlikti.

Gegužės 24 – 29 d. labai neigiamas laikas, sakyčiau, toks naikinantis laikas. Važiuokite dabar atostogauti all included, darbais užsiimsite grįžę. Tokiu metu augalai auga silpnai. Žinoma, tas labiausiai pastebima bus trumpo augimo augaluose, tarkim kaip kad ridikėliai. Bet rekomenduočiau nuo trąšų susilaikyti, tokiu metu itin lengva pertręšti ir to pasekoje prišerti chemija visą šeimą.

Gegužės 27 d. išskirtinesnė diena, lyg ir teigiama, tačiau bendrame fone nieko gero, todėl ją išnaudokite alpinariumo kūrimui, jei tokio trokštate.

Štai ir viskas, kaip jau ir sakiau, prastokas mėnuo darbams, tas atsispindi ir aspektų nebuvime. Tikėkimės birželis lauks geresnis. Pagrindinė mėnesio bėda, kad gali apimti perdėtas pasitikėjimas savo jėgomis, ko pasekoje galite išleisti krūvą pinigų nesąmonėms, tarkim nuspręsti palmėmis ir orchidėjomis apsisodinti kiemą ir įrodyti visiems, kad lietuviškos žiemos jums ne kliūtis. Neprašau šios puikios minties atsisakyti 😀 Tiesiog palaukite birželio ir jei tada vis dar bus noras, ką jau padarysi. Jūs stipresnis ir už „žvaigždes“ 🙂

Daugiau įrašų galite rasti čia: https://contribee.com/rozmarinohoroskopai[:]

Eiti prie įrankių juostos