Konsultacijos

Balandžio 12 d.

Sunkios dienos, sunkus savaitgalis. Laimei, kita savaitė prasidės jau kur kas smagesnėmis nuotaikomis. Visų pirma tai nėra geras laikas keliauti, bet jei jau keliaujate, siūlau užsiimti rimtomis pramogomis, ne alkoholiu, barais, naktinėmis linksmybėmis, o meno muziejų lankymu ar pan., nors noro tam ir nejausite. 

Tokiu laiku reikia sąmoningai dirbti su savimi – mokytis dėkingumo. Dabar negalima pasiduoti pykčiui, keršto troškimui. Dabar skaudžiose situacijose reikia ieškoti pamokos ir mokytis dėkingumo už jas. Tai gali atrodyti neįmanomai sunku, tačiau rezultatas jūsų viduje bus itin ryškus. Šiomis dienomis reikia bent vienam žmogui nuoširdžiai padėkoti. Ne formaliai pasakyti ačiū, o sąmoningai suvokti už ką esate dėkingas ir padėkoti. Tačiau reikėtų susilaikyti nuo pagyrimų, komplimentų, pažadų. Tai gali atrodyti tikra dabar, tačiau jau vos po kelių dienų suprasite, kad nieko panašaus negalvojate. Ypač tai galioja moterims vyrų atžvilgiu. Tas, kuris šiandien jums atrodo tobulas, vos po kelių dienų jau gali atrodyti visai kitaip. Todėl verčiau artimesnes pažintis ir ateities pažadus atidėti kitai savaitei.

Tai vis dar aklumo laikas, kuomet ir tikrai gali kilti problemų su regėjimu, bet kur kas dažniau tas aklumas būna dvasinis. Apie tai plačiau rašiau vakar ir toks laikas tęsis visas šias dienas. 

Tai ir išlaidų laikas, šiuo metu progreso siekis gali brangiai kainuoti finansiškai. Tarkim pasirinksite studijoms universitetą, kur labai brangiai teks mokėti už studijas ir nepastebėsite ar ignoruosite analogišką tik pigesnį variantą. Todėl tokius sprendimus irgi geriau atidėti kelioms dienoms. Švietimo, mokslo atžvilgiu tai ne kokios, brangiai kainuojančios dienos ir nebūtinai materialine prasme.

Šiomis dienomis gali atrodyti, kad vienintelis būdas išgyventi yra elgtis agresyviai, kovoti iš visų jėgų, tačiau tai iliuzija ir kaip bebūtų gaila labai stipri. Šis kelias prives tik prie vidinių kančių, destrukcijos ir dvasinės degradacijos. Šiomis dienomis reikia trauktis iš bet kokio mūšio lauko. Sudaryti laikinas paliaubas bent jau. Tačiau tikėtina, kad piktam laikui pasibaigus ir patiems kovos atrodys visai beprasmės. Tai geras laikas tobulėti, tačiau išminties kaina bus labai didelė. Tokiu laiku reikia aukoti neapykantą, troškimus, vienatvę, savo ego. Tai ypač sunki gyvenimo pamoka, nes dauguma mūsų negali net leisti sau tokio minties. Tačiau jei kažkam pavyks per šias dienas ją išmokti, tai bus mažų mažiausiai žingsnis aukštyn per dvi pakopas. Na arba vieną labai plačią. Daugelis žmonių nesuvokia kaip galima atsisakyti savo norų, nenorėti. Tačiau būtent norai ir yra tos grandinės, kurios mus pančioja iliuzijų kalėjime. Norų atsisakymas yra tiesus kelias į laisvę. Mes galvojame, kad mūsų grandines įveikti gali tik stebuklas, dievai ar ypatingi meistrai. Ir nematome, kad jos net nėra pritvirtintos prie mūsų. Kiekvienas gali atsikelti ir išeiti, tačiau dauguma nesugeba pamatyti, kad iš ties tai durys atviros ir spynos tik nupieštos. 
Tokiu laiku ne vieną apnyks mintys apie gyvenimo prasmę, noras pažinti giliau, atsakyti sau į klausimus, kodėl aš čia, kodėl čia gyvenu, nejaugi mirtimi viskas ir pasibaigs?

Gerų apmąstymų ir lengvų atsakymų. Kartais mes kažko nežinome ir nesuprantame tik todėl, kad tiesą pakelti vis dar būtų per sunku 🙂

Eiti prie įrankių juostos