Konsultacijos

[:lt]Apie meilę ir savivertę[:]

[:lt]

Vienas populiariausių ezoterikos mitų – pritrauki tokį žmogų, koks pats esi. Tai visiško absurdo teorija. Pasakykite tai žiauriai išniekintos ir nužudytos penkiametės mamai. Per mišias patarnavusio ir pedofilo kunigo tvirkintam berniuko tėvui. Tai toks pat mitas kaip ir tai, kad dvasinė žmogaus būklė pritraukia ligas. Kokia dvasinė būsena taip laukto ir mylėto kūdikio, kuris susirgo vėžiu? Atsikvošėkite, žmonės. Dvasiškai tobulėti yra gerai, bet šalia to ir sveiką protą išlaikyti reikia.

Ir šiandien apie meilę. Kodėl mes pritraukiame gerus arba blogus partnerius. Iš tikro niekas nieko nepritraukia. Mes patys atkreipiame dėmesį į vienus ar kitus žmones. O štai į ką mes atkreipiame dėmesį jau priklauso nuo mūsų vidinės būsenos. Tikrai ne nuo šventumo ir tobulumo. O nuo to kaip mes patys save vertiname. Mūsų šalyje vis dar labai gajus stereotipas, kad moters vertė priklauso nuo „turi“ ar „neturi“ ji vyrą. Pageidautina santuokinį. O tada dar ir vaikų privaloma turėti. Visais kitais atvejais jūsų vertė yra nulinė. Net jei jūsų gyvenimiški pasiekimai rodo, ką kitą. Pavyzdžiui, esate Vyriausybės vadovė, banko valdytoja, korporacijos prezidentė. Šie pasiekimai visiškai niekis, jei jūs „neturite“ vyro. Šiuo suvokimu dažnas dar auklėja dukras ir šiais laikais. Todėl nieko keisto, kad vyresnės, mano kartos ir netgi žymiai jaunesnės moterys vertina save tik pagal tai „turi“ jos ar „neturi“ vyro. Ir tai yra nulinė savivertė. Tiksliau jos nėra išvis. A, tiesa, yra dar viena moters vertybė – jos išvaizda ir būtinai liesumas. Graži ir liesa yra vertės įrodymas. Ir dar amžius. Po jo jau tik sena, niekam nereikalinga tarka. Nepatikėsite, kiek moterų tuo gyvena. Aš tai žinau, nes kasdien su tuo susiduriu, o kadaise ir man pačiai tokios mintys nebuvo svetimos nepaisant kažko viduje rėkte rėkiančio, kad tai ne mano kelias. Ar visada nesiseka santykiuose? Tada verta susimąstyti, gal šios mano mintys apie jus?

Moterys su pažeista saviverte paprastai galvoja, ką jos dar galėtų padaryti, kad patiktų vyrams ar konkrečiam vyrui. Galbūt numesti svorio, pagražėti, geriau gaminti, būti geresne lovoje. Jos negalvoja apie tai, ko nori jos pačios. Moteris su žema saviverte negali jaustis gerai pati savaime. Ji juk niekas. Todėl žūtbūt reikia vyro, „gelbėtojo“ šalia. Problema tame, kad sveiki psichologiškai vyrai nori lygiavertės partnerės šalia. Todėl tokių moterų jie nepastebi. Taigi lieka nevykėlėliai, alfonsai, alkoholikai, smurtautojai.

Vienintelis kelias iš šio užburto rato yra darbas su savo saviverte. Nes tik ją užsiauginus, įmanoma atkreipti dėmesį į partnerį, su kuriuo bus įmanoma susikurti kokybiškus santykius. Yra teigiama, kad santykiai tai sunkus darbas, bet tai ir vėl yra mitas. Šiais laikais moteris nebeprivalo būti su vyru, nes kitaip mirs iš bado ir ji, ir jos vaikai. Todėl mano patarimas moterims visada vadovautis auksine taisykle – ar šie santykiai mano gyvenimo kokybę gerina ar blogina? A, tiesa, juk jeigu jūs neturite savivertės jausmo, tai jūs ir taip labai blogai jaučiatės savo gyvenime, todėl bet kokie santykiai jums atrodo kaip išganymas. Ir tik ją užsiauginus jūs galėsite įvertinti, kokią kokybę santykiai jums atneš.

Kas gi yra tas savivertės auginimas? O tai yra bet kokios investicijos į save – finansinės, dvasinės, intelektinės. Tai žingsnis po žingsnio mokymasis atpažinti, ko aš noriu, kas man teikia džiaugsmą. Tai ilgas vienatvės periodas, nes tik vienatvėje įmanoma save pažinti. Dažnai tai ir specialisto (psichologo, psichoterapeuto, psichiatro) pagalba. Tai tas lėtas procesas, kurio metu ateina suvokimas, kad aš esu vertybė pati savaime, ne mano kūnas, ne mano išvaizda, ne mano seksualumas. Savivertės auginime yra labai panašios stadijos kaip gydantis nuo priklausomybių ar gedint. Ir tas sveikimo arba augimo procesas išties pakankamai skausmingas ir sunkus. Tačiau to rezultatai dar ir kaip skanūs. Dažnai moterys po skyrybų skuba užmegzti naujus santykius, baiminasi, kad laikas eina ir jos pasens bei taps niekam nereikalingomis. Tačiau nesusimąsto, kiek tuščiai iššvaisto laiko beviltiškiems santykiams, kurie tik atveria papildomas žaizdas. Todėl jei jums niekad nesiseka santykiai, jei santykių pabaiga tolygi gedului dėl mirusio artimo žmogaus, nebešvaistykite laiko, kreipkitės į specialistą, kuris padės jums užsiauginti aukštą savivertę ir atrasti naują gyvenimo kokybę. Tačiau paradoksas tame, kad pradžioje jūs turite savo gyvenime sukurti kokybę ne iš santykių, kad galėtumėte ją papildyti kokybiškais santykiais ? Ir nepamirškite – tai ne jūsų bloga karma pritraukia netikusį žmogų prie jūsų, tai ne kažkieno prakeikimas. Tai jūsų savivertė, o ją galima keisti 🙂

Daugiau mano tekstų galite rasti čia: https://www.patreon.com/creator-home[:]

Eiti prie įrankių juostos