Konsultacijos

[:lt]Civilizacijų kaita[:]

[:lt]Neseniai rašiau apie planetų cikliškumą ir sulaukiau labai logiško klausimo – jei planetos juda cikliškai ir jų ciklai amžinai kartojasi, ar žmonija irgi gyvena ciklais ir jos istorija vis kartojasi?
Aš galiu pasakyti tik savo nuomonę ir aš manau, kad taip. Manau, kad žmonija egzistuoja tarsi kokio kosminio laikrodžio ritmu – gimsta viena civilizacija, juda, auga vystosi, bręsta, sensta ir miršta, o tada vėl gimsta. Ne veltui visais žmonijos egzistavimo periodais gajūs mitai apie pasaulio pabaigą. Žmonės instinktyviai jaučia, kad laikrodis tiksi. Tiesa, tai nėra nei blogai, nei gerai, tai tiesiog ciklas ir mes esame tame cikle. Neateis rojus ir nestos pragaras. Žemė yra būtent tokia, kokia ji ir turi būti. Jei apsidairytume aplinkui, pastebėtume, kad viskas, absoliučiai viskas pakartoja viską. Pavyzdžiui, gėlė dygsta, auga, žydi, barsto sėklas ir vysta, o iš sėklų išauga naujos, bet tokios pačios gėlės. Gyvūnai gimsta, auga, sensta ir miršta, palikdami palikuonius, kurie pratęsia jų ciklą. Taip ir žmonija, kaip ir pavienis žmogus – gimsta, auga ir miršta, o vieną civilizaciją keičia kita. Tai amžinas procesas, kurio nereikia bijoti, o reikia priimti natūraliai. Tai nėra originali mano mintis, nors ta mintis man iš pradžių atėjo į galvą ir tik po to aš ėmiau ieškoti jai patvirtinimo. Iš ties dar penktame amžiuje prieš mūsų era Herodotas rašė apie orfizmą, religinę ir filosofinę sistemą, egzistavusią 6 amžiuje prieš mūsų erą Atikoje. Orfikai tikėjo nuolatine gyvybės ir mirties ciklų kaita – begaliniu gyvenimo ratu. Vėliau idėją išgrynino Ciceronas, teigdamas, kad visos civilizacijos turi savo ciklus. Aš nematau reikalo labai plėstis, ypač šiais laikais, kuomet informacijos pilnas internetas ir google pagalba galime apie viską paskaityti patys. Tik užvedu ant kelio.
Grįžtant prie klausimo, aš asmeniškai neabejoju civilizacijų kaita ir kad mūsiškė, mūsiškis gyvybės ciklas nei pirmas, nei paskutinis, o tik eilinis eilėje kitų. Didesne nuostabą man kelia žmogaus instrospekcija – sugebėjimas žiūrėti tik į save ir absoliutus nesugebėjimas žvelgti plačiau, bet čia jau ko gero atskira tema turėtų būti.
Žemiau įdėsiu įdomų filmų ciklą, nebūtinai tai yra tiesa, tačiau atsakymai ateina keliant naujus klausimus 
Beje, klausimus ezoterikos temomis, galite siųsti man asmenine žinute. Dėmesio!!! Nekonsultuoju nieko asmeniškai, galiu tik parašyti postą aktualiu klausimu iš teorinės srities.
Dėl asmeninės astrologinės konsultacijos (mano paslaugos yra mokamos) rašyti į el. paštą: rozmarino.horoskopai@gmail.com

[:]

Eiti prie įrankių juostos