Konsultacijos

[:lt]Vasario 17 d. [:]

[:lt]Nors ir šaltis lauke, jau reikia mąstyti, ką auginsite ir kaip auginsite sezono metu. Ar auginate rožes? Rožės ne veltui laikomos gėlių karalienėmis. Jos ne tik gražios, pavyzdžiui, iš rožių lapelių galima pasigaminti rožių aliejų. Rožių aliejus nuostabi priemonė veido odai, suteikia jai švytėjimo. Tiesa, Lietuvoje sudėtinga auginti rožes be cheminių priemonių, nes klimatas ne visai joms palankus. O panaudojus chemines priemones jau nebegali naudoti augalo savo reikmėms. Tačiau vis tiek verta auginti rožes kieme. Jų žiedai, jų kvapas sukuria ypatinga energiją aplink namus. Apskritai mūsų laukia metai, kuriais vertingiausia specialybė bus ūkininkas. Na nereikia suprasti to tiesiogiai, bet Uranas Jaučio ženklu keliaus dar daug metų į priekį, todėl tikrai verta pagaliau išjudėti iš komforto zonos ir imtis natūrinio ūkio. Tam jums nereikia nusipirkti 20 ha žemės ir fermos su 15 karvių. Pradėti galima ir nuo paprasčiausio sodo. Auginame juk ne tik rožes, pelyną užsiauginti žymiai paprasčiau, o naudą iš jo pasiimti kur kas lengviau. Tarp kitko neseniai skaičiau, kad pelyną galima auginti netgi vazone namie. Tai siūlyčiau pabandyti 🙂

Šiuo metu buvimas karantine, ribojimai jau gerokai „raus stogą“ ir gali priminti lengvą beprotybę ar didesnio apsileidimo formą. Į darbą kitame kambaryje juk galima eiti ir nudrengtais treningais. Liemenėlė? O kam ji?  Susišukuoti? Nemanau. Tai tikrai nelengva diena psichikos sveikatai. O jei bėdų jau turite šioje srityje, tai ir ligoninės gali prireikti. Šiandien ne vienas susimąstys, kad jau reikia kreiptis vaistų ar psichoterapijos. Tai sudėtinga diena turintiems kraujotakos sutrikimų, ypač save turite saugoti, jei jau esate anksčiau susidūrę su trombais, turėję insultą ar pan.
Tokią dieną verčiau nemėtyti pinigų. Nes gali kilti visokių beprotiškų idėjų, pavyzdžiui, pusę turto paaukoti kokiam didingam tikslui. Vietoj to verčiau prisėskite prie mokslų, studijų. Apskritai gan sudėtingas laikas, venkite bendravimo, nes galite mirtinai susipykti su geriausiais draugais. Nebūkite arogantiški, nes net nepastebėsite kaip iš pono tapsite baudžiauninku. Tokią dieną lengviausiai išgyvena itin visuomeniški, linkę būti komandos nariais žmonės. Tačiau didelio ego savininkams, linkusiems į labai asmeniškus santykius, laikas bus tikrai sunkus. Šiandien neverta pradėti naujų santykių, vargu ar jūsų gyvenime pasirodęs naujas žmogus bus patikimas ir gyvenimas su juo bus geresnis. Jei jau turite partnerį, šiuo metu gali varginti baimė jį prarasti.

Gal vienintelį Ožiaragį tarsi užlies didžiulė jėga (nes jam apskritai kuo sunkiau, tuo jis produktyvesnis kaip koks stachanovietis) ir jis gali per jėgą iš savęs išspausti norimas pergales. Todėl kiti ypač nejaukiai jausis šalia jo. Ne na sutikite, kad nėra normalu kai kažkam sekasi tada kai visiems nesiseka. Jeigu esate Ožiaragio partneriais, žinokite, kad net ir jis šiuo metu bus kupinas abejonių ir jautrus. Savo pergales gali pakloti jums po kojomis, bet jei įtars, kad ne visai esate vertas, kaip mat atsiims atgal. Jis bus paslaptingas ir įtarus. Jei jūs šiandien norite kažko paprašyti to mažai pažįstamo Ožiaragio, žinokite, kad tai bloga mintis.
Na o apskritai visiems siūlau šiandien gyvenimą saldinti žvakėmis, akmenėliais ir knygomis, smilkykite šalaviją ir pasimelskite, jei jaučiatės labai blogai. Uranas sudaro tikslų neigiamą aspektą su Saturnu, o tai įtampa, nenuspėjami įvykiai. Ir tokia atmosfera išliks visą šią savaitę. Lyg to būtų maža, šiuo metu dar neigiamą aspektą sudaro Venera su Marsu. Kas toliau mūsų laukia šią savaitę? Vasario 19 – 22 dienomis Mėnulis keliaus Dvynių ženklu, įtampą kurstydamas bereikalingais plepalais. O noras judėti gali išaugti tiek, kad karantiną žmonės išvis pamirš. Vasario 18 d. Saulė pereina į Žuvų ženklą. Vasario 21 d. baigiasi Merkurijaus retrogradinis judėjimas. Bet kokiu atveju mano pasiūlymas būtų nustot gyventi bet kaip ir pamąstyti kaip gyvenate. Dažnas mano, kad jis tiesiog gyvena ir tiek. Bet esmė čia tame, kad taip nėra. Visas žmogaus gyvenimas tarsi kompiuteriu suprogramuota programa. Jei taip galima būtų pasakyti, žmogus tarsi keliauja labirintu. Vieni aklai blaškosi iš vieno koridoriaus į kitą, kiti sulėtina žingsnį ir ieško atpažinimo ženklų sienose. Ir tas milžiniškas labirintas veda žmogų į pačias įvairiausias vietas bei situacijas priklausomai nuo jo paties pasirinkimų bei sprendimų. Tiesiog tai kas vyksta jūsų gyvenime dabar yra tik tai į ką šiandien sutelkta jūsų energija, dėmesys, sąmoningumas. Jei pakeisite kryptį, gyvenimas irgi keisis. Dažnas visą gyvenimą mina tuo pačiu labirinto ratu net nepakeldamas galvos į kitus koridorius sienose. Tai šiandien aš dar norėčiau šiek tiek plačiau parašyti apie tai kaip galima ugdyti gerovės jausmą mažomis pastangomis. Tikriausiai visi esate girdėję tokius žodžius kaip dopaminas, endorfinas, oksitocinas, seratoninas. Visi jie populiariojoje literatūroje apibūdinami kaip laimės hormonai.  Tai logiška būtų manyti, kad kuo aktyviau šie hormonai veikia, tuo laimingesni mes esame. Na pavyzdžiui:
1) dopaminas – tai organizmo gaminamas cheminis junginys. Jis pasigamina kai žmogus patiria teigiamą patirtį. Vadinasi jūs turite sąmoningai siekti, kuo daugiau teigiamų patirčių. Pavyzdžiui, tai galėtų būti pasiektas tikslas (todėl siekite mažų tikslų), veikla, kurioje jūs rūpinatės savimi, skanus maistas, švenčiamos mažos pergalės.
2) oksitocinas – meilės hormonas. Jį skatina irgi teigiamos patirtys lytėjimo metu, todėl jūsų žaidimai su šuniu, vaiku kartu su apsikabinimais, pasimylavimais skatina jo padidėjimą. Tai ir kai streso metu jus kažkas paima už rankos, tai ir artimųjų apsikabinimai, net ir komplimentai.
3) seratoninas – jis atsakingas už mūsų nuotaiką. Ir jį didinti padeda meditacija, bėgiojimas, buvimas Saulėje, pasivaikščiojimas gamtoje, plaukimas, važiavimas dviračiu.

4) na ir endorfinas – kovotojas su skausmu. Jį gaminti padeda juokas, todėl jei jūs kenčiate nuo chroniško skausmo, jums būtų labai veiksmingos juoko praktikos. Jos atliekamos kasdien žiūrint linksmus video, komedijas (labiau tinka, nes trunka ilgiau), kitaip tariant sąmoningai provokuojant juoką. Taip pat eteriniai aliejai, gal tiksliau stiprūs natūralūs kvapai, juodasis šokoladas, sportas.[:]

Eiti prie įrankių juostos