Konsultacijos

[:lt]Sodo darbai balandžiui[:]

[:lt]Viena sodininkų grupė manęs paprašė parašyti apie sodo darbus ir taip gimė mintis visą kalendorių parašyt, todėl nuo šiol (bent jau iki kitų metų), aš mėnesio pradžioje pateiksiu įrašą apie darbus sode/darže. Pats pirmas bus viešas, visi kiti tik prenumeratoriams arba perkantiems pavienius įrašus.

 

Pradžioje linkiu rimto nusiteikimo balandžio darbams, nes jokia paslaptis, kad ką padarysi pavasarį, tą skinsi rudenį (ar kaip ten teisingai sakoma).

Populiarus astrologijos mitas teigia, kad viskas priklauso nuo Mėnulio, bet išties augalų globėja yra Venera ir sekti reikėtų jos viražus, pasinaudojant bendromis Mėnulio fazėmis: nuo jaunaties (balandžio 1 d.) iki priešpilnio (balandžio 9 d.) sodiname, sėjame, pradedame naujus darbus. Nuo priešpilnio iki pilnaties (balandžio 16 d.) rūpinamės tais kas jau auga. Nuo pilnaties iki delčios (23 d.) naikiname tai ko nebereikia (kenkėjai, piktžolės ir t.t.), o likęs laikas nuo delčios iki sekančios jaunaties (balandžio 30 d.) mažai reikšmingas ir tokiu laiku daugiau dėmesio galima skirti ne augalams, o ten kokio sandėliuko tvarkymui, trąšų pirkimui ir t.t. Toks yra teorinis skirstymas, tačiau jį dar reikia derinti su Veneros judėjimu ir jei poveikis skiriasi, tuomet reikšmingesnis yra Veneros veikimas, kuriuo ir reikia vadovautis.

Ir ką gi žada Venera balandžio mėnesiui? Šiuo metu ji keliauja Vandenio ženklu, kitaip tariant yra nevaisingumo, tuštumos periode ir būtent tokiame laike nerekomenduojama jokios naujos gyvybės pradėti – sėti, sodinti ir pan. Tokiu laiku tiktų nebent formuoti futuristinį landšaftą, kuris yra iš negyvų medžiagų ir labiau primena kosminio kūno paviršių nei gyvą žemę. Tai idealus laikas, jei svajojate visą teritoriją užlieti betonu, apstatyti gulbėmis iš padangų ir t.t. Ir ne, akmenėliais viską užpilti laikas netinkamas. Jis ateis, bet tai bus labiau link žiemos. Dabar labiau tinkamas laikas tvorą apklijuoti senais kompaktiniais diskais, kad gražiai spindėtų ir kaimynus akintų. Galima gėlyne prismaigstyti plastikinių gėlių, na žodžiu, kuo beprotiškiau, tuo geriau. Gerą skonį pamiršti tiesiog privaloma. Na o jeigu esate žmogus kuklesnis, tai tiesiog pasitvarkykite daugiau – gal dar senų lapų turite ar kokias šiukšles išvežti reikia. Beje, tai geras laikas kovoti ir su kenkėjais. Toks laikas naikina gyvybę, taigi kova nusimato sėkminga. O štai piktžolių purkšti roundapu kol kas nerekomenduoju, galite netyčia papurkšti per daug ir bus jums Mėnulio paviršius vietoje daržo ilgam ilgam. Tačiau jei jūsų tikslas naikinti parazitus, grybus, ligas, erkes – dabar metas tam.

Balandžio šeštą dieną Venera pereina į Žuvų ženklą, kuriame ji išliks iki gegužės 2 d. Ir laikas visiškai keičiasi. Žuvų ženklas yra vienas vaisingiausių ženklų tai dabar jau reikia pulti sėti, sodinti, tręšti, laistyti viską ką tik galima. Tai ypatingai geras laikas visiems augalams, kurie susiję su vandeniu tiesiogiai ar netiesiogiai. Tarkim netiesiogiai susiję su vandeniu bus agurkai, arbūzai. Bet ir apskritai dabar tas laikas, kuomet savo sodą turite prisotinti „maistu“. Taip pat tai tinkamas laikas tvarkyti sode esančius bet kokius vandens telkinius – tvenkinius, šulinius ir t.t. Šiuo periodu negalima leisti, kad sode, darže įsigalėtų sausra. Yra laikoma, kad jei tokiu laiku leisite žemei išdžiūti, derliaus neturėsite ir augalų klestėjimo nematysite. Todėl dabar tinka ir laistymo sistemas montuoti, rinkti lietaus vandenį (jei jis teiksis pasirodyti). Taip pat tai labai tinkamas laikas sodinti ir puoselėt „žalius“ augalus, tiksliau gėles. Kitaip tariant tokias gėles, kurios pasižymi žaliuojančiais lapais, o ne žiedais, tai ir įvairios viksvos ir pan.

Toliau žiūrime atskiras dienas. Šiek tiek vaisingesnė diena bus rytoj, tai jeigu jums žūtbūt reikia kažką sėti/sodinti ir jau nebegalite savaitės palaukti, darykite tai rytoj ir šiukštu nieko panašaus nedarykite balandžio 4 – 5 d. Sekančios labai puikios gausos dienos bus balandžio 7, 8, 18, 22, o 13, 20 dienos bus šiek tiek prastesnės, tai jomis geriau pailsėti nuo darbų. Tačiau tomis dienomis galima užsiimti tvenkinių valymu ir švarinimu.

Balandžio 14 d. – 24 d. tinkamos sodinti ir auginti viską, kas auga greitai ir trumpai. Tarkim ten kažkokias salotas, kurios greit užaugs ir greit suvalgysite ar pan. Tačiau tai nėra tas laikas, kuomet tiktų sodinti ilgamečius augalus, ypač medžius. Nes gali būti, kad viskas skubės augti ir atrodys, kad rezultatas džiugina, bet džiugins trumpai. Tiesa, tai dar tinkamas laikas rūpintis, sodinti, auginti egzotinius augalus, tame tarpe ir kambarinius. Orchidėjos nors ir tokios mums jau įprastos, taip pat prie jų priskiriamos astrologijoje.

Ir, aišku, šio mėnesio topas bus balandžio 25 d. – gegužės 2 d. , bei šiek tiek silpnesnis poveikis dar tęsis iki gegužės 4 d. Galima šį laiką būtų apibūdinti kaip radiacinį augimą. Tikiuosi jis netaps tokiu tikrąja to žodžio prasme, bet galiu pasakyti, kad tokio laiko mūsų trumpuose gyvenimuose dar apskritai nėra buvę ir labai linkiu jį išnaudoti, nes šiomis dienomis verta pasinerti į darbus ir gal net naktinio miego atsisakyti, tik sėti, sodinti, auginti, lieti, tręšti ir t.t. Ir iš esmės tai tinkamas laikas bet kokiems darbams, kurie turėtų atnešti gausą, klestėjimą, žydėjimą, derlių. Čia jau laikas fanams, o ne kokiems mėgėjams tik šašlykų ant gražios vejoms išsikept. Taip pat sotų tingėjimą ir filmų peržiūras atidėkite žiemai.

Apibendrinant tai vos ne visas balandis (žr. išimtis) tinkamas darbui, jei jūsų siekis, kad aplinka žaliuotų, klestėtų kaip miškas, viskas augtų mūru, tai ir medžių sieną formuoti tinka, ir veją sėti. Trumpiau tariant, jei jūsų sklype kol kas dykynė, o norite ją paversti gyvybės oaze, ypač kuo natūralesne, tai laikas jums. Tai tinkamas laikas ir natūralių trąšų gamybai, gal net geriau būtų tokios, nes chemijos dabar bus lengva perdozuoti ir netgi pačiam tręšiant apsinuodyti. Tai asmeniškai aš verčiau kokių dilgėlių pasiraugsiu. Lygiai tas pats ir su chemija, skirta kenkėjams naikinti. Tai bus veiksminga, bet „paragauti“ galite ir patys. Net ir su mėšlu bus lengva persistengti. Tai aš netgi sakyčiau, kad grynas vanduo geriau nei vanduo su trąšomis, ypač jei esate pradedantys ir nemokate tinkamai su jomis elgtis.

Tokiu laiku augalija tarsi pati iš savęs „trąšomis“ sotinasi, toks tai dėkingas laikas sodininkui, tiek stilingam, tiek nestilingam. O ypač geras laikas tiems, kurie pajūrio zonoje.

Dar noriu paminėti, kad tai bus tikrai kūrybiškumo, įkvėpimo laikas, bet jis nėra labai tinkamas ten kokius dizainus formuoti, bus per daug chaoso, kuris ilgainiui virs „koše“. Tačiau jei jūs mėgstate užsiimti kūrybiniu darbu, ypač su moliu ar pan. kokius ten vazonus dekoratyvius lipdyti, sodo figūrėles (ir dovanoti jas priešams

) , tikrai išnaudokite savo kūrybai šį mėnesį, nes ne tik įkvėpimo bus, bet ir kūrybinė veikla teiks daug džiaugsmo. Ir nepamirškite ant gaminio įspausti pentagramos. Šiek tiek magijos šį mėnesį neš gausą į jūsų namus. Na bent jau į vazoną

 

Na o pabaigti norėčiau lašeliu vilties šiuo visiems nelengvu laiku. Jeigu jums šią akimirką atrodo, kad jūs viską praradote ir nebėra jokios vilties, atminkite, kad jūsų medžiai visus lapus praranda kiekvieną rudenį, bet po žiemos vėl užsiaugina naujus. Žmogus irgi kaip jie.

Vaisingo laiko!!!

 

Daugiau įrašų galite rasti čia: https://contribee.com/rozmarinohoroskopai[:]

Eiti prie įrankių juostos