Konsultacijos

Sielos akys

Pratęsiant anos dienos temą – kiek daug skeptikų, kurie neturėdami žalio supratimo, kas yra astrologija, šaukia, kad dabar ne viduramžiai, bet tuo pačiu nepamiršta pagrasinti ir mistinio dievo bausmėmis (na būkim atviri, jo buvimo irgi niekas neįrodė, juo labiau, kad teiginys, jog dievas yra vienas neatlaiko jokios kritikos). Iš ties buvo bandymų paneigti astrologijos tikrumą, tačiau juos atlikę žmonės nelabai turėjo žinių astrologijoje, todėl ir jų vertinimą vargu ar galima priimti kaip už tikrą pinigą. Pavyzdžiui, viename tyrime teigiama, jog išstudijuoti žmonės, gimę tame pačiame mieste, tais pačiais metais keleto dienų periode. Nors sunku pasakyti, kas tuo norima pasakyti, nes net ir tą pačią dieną, toje pačioje ligoninėje gimę žmonės, tačiau skirtingu laiku, neturės tarpusavyje nieko bendro, nebekalbant jau apie dienų skirtumus.
Dažniausiai tie kritikai kritikuoja netgi ne astrologiją, o šarlotogiją, t.y. horoskopus žiniasklaidoje visiems zodiako ženklams. Kas iš ties yra nesąmonė ir su astrologija neturi nieko bendro. Apie tai, beje, aš rašiau prieš naujus metus, paaiškindama, kodėl neberašysiu bendrųjų horoskopų.
O visumoje tai aš manau, kad nėra net ir prasmės ginčytis ar kažką įrodinėti. Kiekvienas tai turi patirti pats ir pajausti jam tai tinka ar ne. Asmeniškai man astrologija pakeitė gyvenimą – parodė, kur gi stovi ta žibalinė lempa mano kalėjimo kameroje. Taip, neretai žvelgiant į savo ateitį apima ir nusivylimas, ir baimė. Ir tai natūralu, nes piktos planetos visada veikia ir neįmanoma niekaip jų užblokuoti. Tačiau per daugelį metų tuos jausmus jau labai greitai pakeičia žinojimas, kad reikia tinkamai pasiruošti, kaip pasiruošti, o svarbiausia, kad ir tai laikina bei konkrečiu laikotarpiu užsibaigs. Tai visada suteikia jėgų gyventi toliau. Juk jeigu jūs sudužusio laivo keleivis ir plaukiate aklai per vandenyną, žinojimas, kad dar už vieno kilometro yra sala tikrai leis ilgiau ištverti nei spėliojimas sausuma kažkur netoli ar už šimtų kilometrų?
Iš ties mes visą gyvenimą viską nešiojamės su savimi – visą rojų, visus pragarus, visus dievus. Pasirinkimas tik tame, kurias duris, kuriems atveriame. Nes tai darome mes patys. Todėl aš visada sakau – nesvarbu kaip jautiesi, kiekvienas jausmas, būsena yra laikina. Svarbu, kad nepaisant savijautos, kasdien išliptum iš lovos, apsirengtum ir atliktum savo pareigas. Nes judesys yra gyvybė, sustingimas yra mirtis. Visas grožis, visas gėris yra šalia tavęs dabar, tiesiog matai jį ar ne, priklauso nuo sielos regėjimo aštrumo. Jaunoms sieloms vaizdas pateikiamas ryškiau, jis lengviau pastebimas. Vyresnėms jau pamokos sunkesnės ir grožį tenka surasti sudėtingesniuose paveikslėliuose. Ir jei aplink jus viskas pilka, purvina ir sulūžę, tai nereiškia, kad taip yra, tai tik reiškia, 

Eiti prie įrankių juostos