Konsultacijos

Sausio 22 d.

Planetinis vėjas pasisuko kita linkme ir keliauti laikas tapo nebe toks smagus. Tarsi ir nieko ypatingo, bet ir nieko per daug malonaus, pavyzdžiui, ramiai gulinėti prie baseino, kokiam Egipte neleis bjaurus oras. Ir šiaip laikas geresnis vyresniems žmonėms, labiau vyrams, ypač įvairių kelionių, išvykų klausimais. Plius nebloga diena viskam, kas susiję su mašinomis. Apskritai tokią dieną vyresnio amžiaus vyrai paprasta atranda kažką, padaro kažką, kuo gali didžiuotis. Ir ne, aš ne apie seksą 🙂 O labiau apie tą jausmą – aš dar esu naudingas, aš dar nepraradau įgūdžių, aš dar visai neblogai atrodau ir pan. Taip kad tai tinkama diena prašyti paslaugos tarkim iš tėčio ir suteikti jam galimybe pasikelti savivertę. Aišku, jeigu jūsų tėčiui keturiasdešimt, tai čia gal ne visai tas atvejis 🙂 Beje, grįžtant prie kelionių, tai nėra tai visai bloga diena keliauti, ji gal tiesiog nelabai tinka pasyvioms kelionėms, na prie baseino viskas įskaičiuota. O štai jei jums kilo mintis su vaikais aplankyti Hario Poterio pilį Škotijoje, tai ta mintis tikrai nebloga šiai dienai. Taip pat tai gera diena užbaigti emigraciją, grįžti į Lietuvą. Dar tai gera diena ieškotis darbo, ypač nekvalifikuoti, kur gamyklose. Geras laikas projektuoti savo aplinką, t.y. kiemą šalia namo, daryti brėžinius, vizualizacijas ir pan.

Saulė keliauja Vandeniu, vadinasi dabar bendrąja prasme maištingumo, laisvo mąstymo, iššūkių, kuriuos mes linkę priimti, laikas.  Daug kas dabar jaus sveiku protu nepaaiškinamą laisvės poreikį, taps absoliučiai netolerantiški bet kokiai „mėšlo“ formai.  Tokiu metu kaip sakoma tikrai neverta bandyt santykiauti su aplinkiniu protu. Beje, tai ir keistų dalykų laikas. Nenustebkite, jei jūsų namus aplankys ateiviai 😀 Na bent jau filme. Kol Saulė keliavo Ožiaragiu, kuris ir taip maksimaliai apkrautas, mes tarsi vergai galerose irklavome, nematydami šviesios dienos, o dabar vienas po imame kelti galvas ir bandome maištauti prie priespaudą. Tokiu laiku net senyvi, bejėgiai žmonės pajunta didesnį jėgų antplūdį. Tas pats galioja ir gyvūnams, ypač katėms. Bent šiek tiek atsitraukia tokios problemos kaip artritas. Neretai itin sunkiai sergantys asmenys tokiu metu sulaukia pagaliau kančių pabaigos ir pereina į kitą būvį. Man visada labai keistas žmonių noras gyventi bet kokia kaina, draudimai išeiti. Aš jokiais būdais nekalbu apie vaikų ar artimųjų jaunų žmonių netektis. Aš kalbu apie situacijas kai ilgai sergama, traumas ir pan. po kurių tau lieka tik skausminga egzistencija. Sulaiko nežinomybės baimė. Baimė, kad nieko nebebus kai manęs nebebus. Saulės perėjimas iš Ožiaragio į Vandenį ne vienam atneša išlaisvinantį palengvėjimą ir šia prasme. Taip kalbant perkeltine prasme tai toks laikas kai žmogus tarsi ištrūko iš spąstų, kalėjimo, galbūt jis visas apsibraižęs, išsekęs, gal velka sulaužytą koją, bet tai tas jausmas kai jis sako: o dievai, man pavyko, aš laisvas ir galiu eiti toliau.Mėnulis šiandien keliauja Ožiaragiu, bet atsižvelgiant į tai, kad Vandenyje net dvi planetos – Merkurijus ir Saulė, tai visai nieko tokio. Jos jį nustelbia. Saulė sudaro neigiamą aspektą su Uranu, Vandenio valdovu, o labai inertiškiems, nelankstiems žmonėms, tokiems kaip Jautis (beje, jei vakar visi nemėgo Avino, šiandien visiems klius Jautis, nes nu tikrai jau jis toks užknisančiai užsispyręs), Liūtas, Skorpionas ir tas pats Vandenis tai gali sukelti gan stiprų nerimą. Kiti tuo tarpu tai išgyvens kur kas lengviau ir sureaguos tik kaip į paprasčiausią pokyčių metą. Neigiami aspektai ir iš ties yra neigiami. Tačiau tai nereiškia, kad jie mums tik kenkia ir taškas. Juos galima netgi išnaudoti palankiai sau. Pavyzdžiui, jau minėtas aspektas tinkamas, jei reikia nutraukti kažką, išsilaisvinti iš kažkokios įsisenėjusios situacijos, kažkokio užstrigimo. Tai nebus lengva, tai bus skausminga, bet čia tas pats kaip pūlinį pradurti ir išvalyti. Šlykštu ir labai skauda, o po to tooks palengvėjimas ir laisvė. Taip sakant, jei Ožiaragio sezono metu dar mes stengėmės būti tobuli, nepriekaištingai atrodyti, tai Vandenio sezono metu dažnas į viską nusispjauna ir tampa apšepusiu valkata. Na čia perkeltine prasme. Ožiaragis karjeristas ir aukščiausio rango vadovas, Vandenis hipis ir valkata savo noru, nes priešinasi sociumo primestoms normoms.

Veneros poveikį šiandien puikiai koreguoja Jupiteris savo aspektu.Tiesa, atsiminiau vienos mokinės klausimą apie pusmečio krizę. T.y. ar teisybė, kad visada po gimtadienio praėjus lygiai šešiems mėnesiaism, ištinka pusmečio krizė. Dalis tiesos tame yra. Kaip sakoma astrologijoje – Saulė juda (bet aišku mes visi labai protingi ir žinome, kad ne Saulė juda, o Žemė sukasi aplink Saulę), na tiesiog tarkim yra toks rutulys (Saulė) ir aplink jį sukasi kitas rutulys Žemė (ok ok, ne visai rutulys, bet ir ne plokščia. Jaučiu pareigą pasiaiškinti, nes po to astrologijos skeptikai man rašinėja tulžingas žinutes ir sako buvo visai ne taip :D). Taigi tas antrasis rutuliukas visada taip primityviai tariant sukasi vienodai (jo, jis dar sukasi plats aplink save ir truputi svyruoja). Vadinasi kartą metuose jis atsiduria opoziciniame taške tam taškui, kuriame buvo jūsų gimimo akimirką. Kitaip tariant, jei būtų galima nubrėžti tiesę skersai Saulę, tai maždaug (su keleto dienų paklaida) jūsų taip vadinamame tranzitiniame brėžinyje susidaro taip vadinama Saulės opozicija. Tai vienas bjauriausių neigiamų darinių, tačiau šis yra trumpalaikis, trunka tik kelias dienas ir labiau pasireiškia bjauria nuotaika, nerimu, apatija nei rimtais įvykiais. Asmeniškai man kur kas sunkesnis laikas visada yra gimtadienis ir artėjimas prie jo, kuomet susidaro ta vadinama Saulės konjunkcija. Nors Saulės opoziciją aš irgi jaučiu kaip didesnį nuovargį ir tokį laiką kai reikia atlikti privalomas pareigas sukandus dantis. Jūs irgi galite save stebėti ir pamatysite kaip toks laikas veikia ar neveikia.

O grįžtant prie šios dienos, tai ji tokia gan filosofinė ir žmonės kels sau klausimus: ką aš esu gero padaręs kitiems? Ypač tie, kurie kaip ir gerai gyveno paskutiniu metu, pastoviai taip. Tai geras laikas melstis, aukoti labdarai, palaikyti kitus moraliai. Taip pat geras laikas maginiams veiksmams, kurie susiję su kitais žmonėmis, siekiant masinės gerovės kitiems – ypač veiksmingas darbas su kristalais, akmenimis, pavyzdžiui, ketinimo įprasminimas kuriant mandalas iš akmenų ir kristalų. Tas pats galioja ir ugnies ritualams, taip pat tinka statyti išskirtinius židinius, tarkim vaizduojančius kažkokius padarus ar pan. Bet čia tik tiems, kurie planuoja tai naudoti ezoteriu atžvilgiu. Toks židinys (atverta burna) simbolizuoja atidaryta, švarų (ugnis viską išdegina) portalą į kitus pasaulius.

O kalbant apskritai tai artėja pokyčių metas ir daugelis tai jau jaučia. Tai tarsi seniai sušalęs ežero ledas. Tarsi šaltis dar laikosi, ledas tvirtas, bet širdyje jau kirba nuojauta, kad gali atsiverti pražūtingos eketės, kažkur girdisi neaiškus grūmėjimas ir aklą klaidžiojimą ledu pamažu keičia visiškai aiškus suvokimas, kad pats laikas nešdintis į saugų krantą, kad jus paklaidinusi pūga liaujasi siautėti ir prieš akis vis labiau ryškėja teisinga kryptis. Tai laikas kai akimirkai prisnūdę bejėgiškam nuovargyje, mes stai kilstelim galvą ir susivokiam, kad žinom, ką daryti ir to žinojimo šviesoje mus vėl iš naujo užlieja stiprybė.

Eiti prie įrankių juostos