Konsultacijos

Psichopatai

Apie tai kalbama, bet labai mažai. Todėl, kad patys baisiausi vilkai dėvi baltus ir minkštučius ėriuko kailius. Jie žavūs, charizmatiški, jie dažnai netgi „geri“. Taip – tai psichopatai. Galvojate, kad tai labai retas reiškinys? Nenoriu nuvilti, bet bent jau šiuolaikinėje visuomenėje jų vis daugiau. Priklausomai nuo intelekto, išsivystymo, pažangos, jie yra keleto tipų. Primityvusis – kuris į savo voratinklį aukas įtraukia vaidindamas auką. Paprastai jis itin linkęs ir į fizinį smurtą, nes dar nemoka patirti malonumo iš kur kas subtilesnių aukos kankinimo būdų. Tiesa, ir jo metodika veikia tik itin emociškai pažeistas ar turinčias labai mažai patirties santykiuose su vyrais moteris. Esminis simptomas – jie patologiškai meluoja, labai sunku tą melą atpažinti, nes kalba jie tvirtai tikėdami savo žodžių teisumų. Nors gal reiktų sakyti, jie nei tiki, nei netiki. Jie tiesiog neturi tokios vertybės kaip melas ar tiesa. Todėl jų lūpose viskas skamba kaip tiesa. Tradicinės psichikos žmogui tai nėra suvokiama, todėl kilus pirmosiomis abejonėms, moters galvoje įvyksta savotiškas skylimas, nes protas negali priimti tokio sveikam protui nesuvokiamo fakto. Dažnai išgyvenęs sukrėtimą, jis tiesiog vėl saldžiai užmiega iliuzijų voratinklyje. Tačiau randas jau lieka ir kažką viduje neaiškiai skauda.

Jie manipuliuoja – vieni primityviai, kiti taip genialiai, kad perprasti sudėtinga ir specialistams, ką jau ten kalbėti apie eilinį žmogų. Laimei tai tas retasis tikrai tipas.

Jei nejaučia emocijų. Tiesa, ne visų. Jie nejaučia gailesčio, neturi empatijos. Kito kančia jiems maloni, kelianti kažką panašaus į dvasinį seksualinį sujaudinimą, kuris žymiai stipresnis nei fizinis. Tačiau ir psichopatai turi savo silpnų vietų. Jie tikrai jaučia pyktį, jiems labai skauda dėl savęs mieliausiojo (aukštesnis lygmuo, beje, jau puikiai tai sugeba kontroliuoti ir tiesiog nekreipia dėmesio į neigiamas emocijas, nors aš tikiu, kad kiekvienas turi bent mažyti savo achilo kulną), juos valdo idėjos fix arba tam tikras užsifiksavimas ties „grobiu“. Ir šiandien aš noriu aptarti dažniausiai pasitaikančią grobio rūšį – moterį.

Mes puikiai žinome, kad fizinis smurtas yra blogai. Mušti negalima. Bet jei niekad su tuo nesusidūrėme, mums sunku suvokti, kad psichologinis smurtas gali būti daug baisesnė smurto rūšis. Kūno žaizdos gyja palyginus greitai, sielos žaizdos gyja nepaprastai lėtai, o be tinkamo gydymo dažnai ir lieka pūliuoti bei gangrenuoti. Sveiki, psichologiškai nesužeista, savo vertę jaučianti moteris palyginus lengvai atskiria žmogų nuo parazito, lengvai įžvelgia net tamsoje slypintį voratinklį. Todėl taip svarbu auginant mergaites ugdyti jose tvirtą savivertės jausmą.

Kaip aš vadinu „psichopato voratinklis“ tai dvasinė būsena, į kurią praktiškai sąmoningai arba visiškai sąmoningai įvedama auka, tam kad ją būtų galima kontroliuoti. Ir nereikia stebėtis, kad jūsų aplinkos moteris nesugeba niekaip užbaigti tokių santykių. Iš esmės tai primena priklausomybę nuo narkotinių medžiagų. Voratinklis visą laiką siūbuoja. Jis sukelia euforinę dvasinę palaimą, po to nubloškia į juodžiausią bedugnę. Ir iš tos bedugnės atrodo, kad išgelbėti gali bent lašas tos palaimos eliksyro. Ir tai ne seksas. Psichopatinio tipo asmenybės neretai vengia seksualinių santykių, paprastai turi problemų šioje srityje ir per didelis ego neleidžia jų atskleisti. Beje, tai lygiagrečiai provokuoja ir neapykantą moterims. Tai čia galima būtų diskutuoti, gal tai pagimdo asmenybės defektus. Nors aš esu linkusi manyti, kad parazitais vis tik dažniau gimstama nei tampama. Na nesvarbu, grįžkime prie esmės. Taigi auka, kabanti voratinklyje tampa nebepajėgi iš jo išsivynioti pati. Ji visiškai nuo jo priklausoma, jos mąstymas tunelinis ir ji negali iš to išeiti, net suvokdama, kur papuolė. Tokios moters viltis yra tik kita moteris – mama, sesuo, draugė. Ta sveika moteris, kuri suvokia kas vyksta ir ką išgyvena auka. Tokia moteris gali padėti. Atsargiai, žingsnis po žingsnio eiti šalia. Nes auka visuomet žengs į priekį vieną ir du atgal, galbūt du į priekį, bet po to vieną atgal. Tokias akimirkas reikia išlaukti, nesmerkti, tik padrąsinti ir subtiliai priminti, kad kai jau bus pasiruošusi, bus galima pabandyti dar kartą. Iš tinklo reikia aukai išeiti su labai aiškiu suvokimu, kur ji buvo, kas jai nutiko. Kitu atveju išėjusi iš vieno, ji papuls iškart į kitą. Ji taip ir neišmoks pamatyti naujų voratinklių, jos siela ir toliau merdės agonijoje be galimybės pasveikti. Jeigu tinklą pavyko palikti sąmoningai (beje, tokiu atveju lygiagrečiai eina ir suvokimas, kad jokių meilės jausmų jūs nejaučiate, vienintelis dalykas, ką jaučiate yra narkomano „lomkės“), vis tiek yra būtina „gydytis“. Ir gydymosi procesas yra ilgas. Kaip sakė viena mano draugė – turi praeiti bent metai. Taigi, vieni metai reabilitacijos, kad grįžtumėte į gyvenimą kaip sveika moteris. Arba galite to nedaryti ir pasmerkti save visą gyvenimą kyboti voratinkliuose.

Apie psichopatų schemas, „voratinklius“ yra labai daug informacijos internete. Visaip ten jie ir vadinami. Dabar labai madingas terminas narcizai. Na kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Tačiau sunku rasti informacijos kaip gydytis. Žinoma, galima kreiptis į profesionalus – lankyti psichoterapiją. Deja, bet vargu ar to užteks, juo labiau, kad ir kvalifikuotą specialistą sunku surasti. Tai puikus priedas, tačiau privalote su savimi ir dirbti pati. Niekas jūsų „neištaisys“. Tik pati galite save išgydyti. Galvojate ai pabėgau, išgyvenau, nieko nebejaučiu, daugiau klaidos nebekartosiu. Tada dar kartą pagalvokite – ar jaučiatės moterimi? Moteriškumas jums patrauklus ar atgrasus? Ar jaučiate nuoširdų poreikį moteriškos draugijos, seserystės? O gal viskas, kas susiję su moterimis jums atrodo purvina ir šlykštu? Tame tarpe ir jūs pati? Ar jūs kūrybiška? Ar jums malonus žavesys, dėmesys? Ar būti patraukliai jums yra savaime suprantamas dalykas? O gal jūs tiesiog egzistuojate, neturite jokių tikslų tik koja už kojos velkatės per gyvenimą, net jei dabar esate savo karjeros aukštumose? Ar jaučiate nepakeliamą dvasinį nuovargį? Ar jaučiatės bevertė? Kokius sapnus jūs sapnuojate? Ar juose tamsa ir purvas? Jei tai apie jus, jūs sergate – jūs apsinuodijusi voro jums periodiškai leidžiamais nuodais ir jūsų sielą reikia gydyti.

Mano patarimas būtų visų pirma užbrėžti griežtą terminą, kiek truks jūsų reabilitacija. Ji negali trukti tarkim kol pasidarys geriau arba eigoje nuspręsiu. Terminas turi būti visiškai konkretus. Tarkim iki 2019 gruodžio 27 d. Kaip ir sakiau, pasveikti reikia maždaug metų. Bet tik dirbant su savimi. Kodėl aš tai pavadinau reabilitacija? Todėl kad tai tas laikas, kuomet jūsų gyvenime negali būti vyrų ir santykių. Visiškai griežtai. Visiškai sąmoningai. O pagundų bus, Kažkaip taip jau nutinka, kad gyvenimas vis išbando ir išbando mus. Tačiau jei pradėsite santykius šiuo periodu tai viskas, ko jūs būsite jau pasiekusi nueis šuniui ant uodegos.

Bet jei jau nusprendėte sveikti ir nusistatėte terminą, jums dar liko susidaryti griežtą dienotvarkę. Joje privalo būti keturi esminiai punktai.

1. Judėjimas. Nesvarbu kaip, svarbu, kad kasdien. Galima tiesiog valandą vaikščioti. Aš labai rekomenduoju įsigyti šunį. Nesvarbu, kokį. Bet šuo iš esmės pats puikiausias psichoterapeutas šioje situacijoje. Visų pirma jūs būsite priversta eiti, net kai žingsniai atrodys neįmanomi. Antra – šuo didins saugumo jausmą. Net ir mažas šuo loja ir praneša apie pavojų, pasąmonėje tai formuoja saugumo jausmą. Tai puikiai išbandyta su fizinio smurto ir seksualinės prievartos aukomis. Be to, jūs nebūsite viena. Ir dažnai net ir suicidinių minčių atveju žmogui būna palyginus lengva palikti kitus žmones, bet neretai sustabdo mintis apie tai kas nutiks jo mylimam augintiniui.

2. Meditacija. Tai irgi turi būti kasdien kaip dantis išsivalyti. Nesiūlau tapti jogų, na nebent to norisi. Pakaks labai primityvių veiksmų. Visiškos tylos ir susikaupimo. Pakaks monotoniškai kartoti labai magiškus žodžius: aš švari, aš sveika, aš graži, aš save myliu. Tai veikia. Tai labai stipriai veikia. Tai vienas stipriausių vaistų. Bet tai turite daryti kasdien. Pradėkite nuo 30 kartų. Visiškoje tyloje. Jei bus noras, galėsite vėliau skaičių didinti.

3. Muzika. Muzika gydo. Nesvarbu, kokią klausysite. Gal pradžioje tik sunkiai depresinės dainos patiks, vėliau jas keis kiti stiliai. Bet klausykitės muzikos. Muzika padeda verkti, ašaros irgi simptomas. Nuoširdus verksmas yra ženklas, kad pagaliau kažkokie sveikimo procesai prasidėjo. Jei nežinote, ką klausytis, klausykitės klasikinę muziką. Ji ideali. Jei nežinote, kokia ji – yra FB puslapis Classic FM, ten rasite galybę puikios klasikinės muzikos. Labai tinka tiesiog bent pusvalandžiui po darbo atsigulti ir patogiai atsisėsti ir pasinerti į muzikos klausimą. Kad ir kokia ji būtų.

4. Maži malonumai. Kasdien turi sau duoti vieną mažytį malonumą. Piktnaudžiauti negalima. Deja, bet gydo sunkus darbas, o ne malonumai. Tačiau viena tokia akimirka privalo būti. Kas tai galėtų būti – kiekviena turi atrasti pati sau. Gal ta kalorijų bomba – kava su grietinėle ir šokolado gabalėliu per pavakarius mėgiamoje kavinėje. Gal vakaras su knyga ar filmu. Reikia ieškoti, bandyti, atrasti. Gali būti, kad šiai dienai net nežinote, kas tai galėtų būti, seniai niekas jokio malonumo nebeteikia. Tada teks eiti atradimų keliu. Tačiau galiu užtikrinti, kad tai be galo malonus kelias. Ir jau sveikimo procese jis darosi vis malonesnis.

Sveikimas sunkus ir skausmingas procesas. Tačiau to rezultate jūs tapsite kitu žmogumi. Pamatysite visai kitas spalvas, visai kitus dalykus. Nuodai iš jūsų sielos pasišalins ir jūs pajusite visai kitokį gyvenimo skonį. Tos stebuklingos akimirkos naujų atradimų turi tikrą magišką skonį. Pamažu jumyse prabus noras būti gražia, kurti grožį aplink save. bet svarbiausia – keisis jūsų miego kokybė ir jūsų sapnai. Būtent sapnai pats geriausias rodiklis apie sielos sveikatą. Nauja jūsų sielos būsena atneš ir naują kokybę į jūsų gyvenimą. Bei suvokimą, kodėl vienoms moterims sekasi, o kitoms ne. Nereikia bijoti to ilgo laiko vienatvės. Išnaudokite ją tobulėjimui – idealu būtų šiek tiek atsigavus mokytis kažko naujo. kad ir lankyti įvairius trumpalaikius kursus ar renginius. Kinas, knygos, kultūriniai renginiai, buvimas gamtoje, maisto gamyba. Gydo viskas, kas suteikia geras emocijas. Galų gale ir pats svarbiausias veiksnys – kitų moterų draugija. Pamažu, po truputi, neskubant. Tai gali būti nelengva padaryti. Tačiau metų eigoje bendravimas taps natūraliu dalyku, jūs išmoksite atsirinkti žmones, kuriais verta pasitikėti. 
Svarbiausias jūsų pasiekimas bus suvokimas, kad jums nereikia tobulėti tam, kad kažkam įtiktumėte ir patiktumėte. Kad viskas, ką jūs darote, turi būti dėl savęs ir iš noro duoti sau.

Sunku tik pradėti….na ir plano laikytis…bet tik pradžioje, vėliau atsivėrusi jėga jumyse jau nebeleis jūsų niekam sustabdyti. Bus įvairių emocijų – gailesčio sau, žudančio liūdesio, pykčio ir neapykantos. Bet vėliau viskas išsigrynins ir liksite tik jūs su savimi pačia.

Eiti prie įrankių juostos