Kur atostogauti zodiako ženklams 2014? II

SVARSTYKLĖS. Svarstyklės baisiai pasyvios, todėl pasiturinčias siųsime į Argentiną, kad suaktyvėtų. Be to Svarstyklės estetės, kai keliauja joms būtina pamatyti gražias vietas, o Argentinoje yra Ibera pelkės su turtingiausia Argentinos fauna, Mendoza vyno regionai – juk toks rafinuotas ženklas negali maukti alų ar degtinę, Igvasu kriokliai ir begalė kitų, išskirtinių vietų. Svarbiausia – Argentinoje šokamas tango, o kažkas juk turi įpūsti ugnies šiai anemiškai ir aristokratiškai būtybei.

Jei Argentina kol kas ne jūsų jėgoms – vykite į Austriją. Juk Vienos valsas neatsiejamas nu Svarstyklių, juk Austrijoje Svarovskio kristalų muziejus, Zalcburgo pilis, Eisriesenwelt ledo urvas, Insbrukas ir Šionbruno rūmai.

SKORPIONAS. Galvojate siųsiu jus į Rumuniją? 😀 Šį kartą klystate. Nes jūs keliaujate į Angolą. Kodėl Angola? Nes ten niekas nevažiuoja iš Lietuvos. Jūs ten būsite saugus nuo atsitiktinio susitikimo su kaimynu ar viršininku. Nes tai pakankamai ekstremalu, egoztiška, nepažinta. Jūs ten galėsite pasimėgauti Calandulos kriokliais, pakrantėje išlikusiais fortais, apsilankyti vergų muziejuje (kas dar gali labiau jaudinti ir traukti Skorpioną nei kančia) bei Kišama nacionaliniame parke.

O jei Angola per toli – vykite į Norvegiją. Na taip, lietuvių ten tikrai knibždėte knibžda, tačiau aš ir nesiūlau jums vykti į didžiuosius miestus. Atsidėkite įstabios Norvegijos gamtos pažinimui. Niekas taip netgaivina ir nenumaldo amžinai kenčiančio Skorpiono sielos kaip laukinė gamta, švaraus vandens telkiniai, kalnai ir fiordai bei grynas oras. Ir kuo ta gamta atšiauresnė, kuo labiau laukinė, tuo laimingesnis Skorpionas. Štai todėl Skorpionui du tokie savotiškai neįprasti pasirinkimai.

ŠAULYS. Šaulys gimęs keliauti, tyrinėti, atrasti nepažintus tolius, širdyje jis tikras Indiana Džounsas, todėl Šauliai, kurie jau atrado savo lobių skrynias, tebūnie keliauja į Arabiją – Saudo Arabiją, neabejoju, ten tikrais bus nepažintų ir nepamatytų dalykų, kurie bent jau laikinai nuslopins milžinišką tolimų horizontų alkį.

O kam savo lobių skrynios nerado, gali vykti į Čekiją. Tikriausiai dažnas Šaulys pasipiktinęs pasakys, kad ten jau buvo, bet tada norėčiau paklausti ar tikrai susipažino su Čekijos kalnais ir pilimis? Nes būtent magiškos Čekijos vietos gali pamaitinti alkstančią zodiako don Kichoto sielą naujomis vertingomis patirtimis.  Čekija Šauliui puikus pasirinkimas, jos gamtoje ir senovėje tiek romantikos, mistikos ir vietos vidinėms sielos kelionėms.

OŽIARAGIS. Na tai vienintelis ženklas, kuris atostogauti drąsiai gali ir pas mamą ar močiutę kaime. Žinote, kodėl? Nes Lietuva Ožiaragio šalis. Taip taip, žinau, kad skaitėte, jog Vėžio, tik nežinau, kas ir kodėl tokią nesąmonę sugalvojo. Iš ties net daugybę šimtmečių skaičiuojančiuose astrologijos vadovėliuose, Lietuva minima prie vienų ryškiausiai savo ženklą atitinkančių šalių. Ir pakanka šiek tiek astrologijos žinių, kad tai suprastum – juk lietuviai garsėja savo darbštumu, gebėjimu dirbti iki visiško išsekimo ir po keleto valandų miego dirbti toliau bei pasitenkinti mažu, lietuviai garsūs savo santūrumu, konservatyvumu, griežtomis moralinėmis normomis ir netolerancija naujovėms. Lietuviai nedemonstruoja emocijų, yra šalti ir užsidarę savyje. Taigi Ožiaragiams niekur nebus taip gerai, kaip gimtojoje šalyje. Tačiau, kad Ožiaragis nesijaustų nuskriaustas, jam irgi reikia kažką pasiūlyti.  Taigi egzotiškoji pasiūlymo pusė būtų – Albanija. Dėl savotiško panašumo su Lietuva, nes būtent šioje šalyje Ožiaragis galės su nostalgija atminti praėjusius laikus (juk Ožiaragis visada jaučia nostalgiją, tam, kas jau praėjo), šioje šalyje jis neras erzinančių šiuolaikinių „išmįslų“, apskritai tai vieta, kurioje santūri jo siela galės ramiai pailsėti.

O kam Albanija per didelis iššūkis,  tekeliauja į Bulgariją – nes pigu, kas labai svarbu zodiako šykštuoliui, nėra pernelyg egzotiška ir vėlgi tai šalis, kurioje dar gajūs sovietmečio atsiminimai. Taip taip, šalys, kuriose gali atgimti nostalgiški prisiminimai – pats tas Ožiaragiui.

VANDENIS. Vandenis ateities žmogus, ekscentrikas, futuristas, jam norisi eiti pirma visų ir neįprastų patirčių. Todėl akivaizdu, naujų pojūčių ištroškusiam Vandeniui, nebus pernelyg ekstremalu keliauti į šiandieninę Rusiją. Kur? Bet kur, kad ir į Jekaterinburgą, kur tik kišenė leidžia ir drąsos pakanka, arba į Maskvą. Bet kokiu atveju pasigirti kolegoms darbe, jog atostogavote Maskvoje tikrai nebus pernelyg tradiciška J

Na o kam Rusija nepasiekiami toliai – gali keliauti į Švediją. Sakote, ten nieko neįprasto? Tik ne santūriai lietuvio sielai. Pirmiausia ten yra Nobelio muziejus, kuriam apsilankyti privalo kiekvienas save gerbiantis Vandenis, juk būtent tarp šio ženklo atstovų daugiausia išskirtinio, novatoriško intelekto žmonių. Juk ten yra Eriksono gaublys, ten galima leistis į ekskursiją Stokholmo stogais, juk ten gaji laisvamaniška dvasia, tolerancija kitokiems ir lygios teisės .

ŽUVYS. Sakote norėtumėte keliauti į Disneilendą? Iš dalies sutinku, Žuvys niekada neatsisakyti pagyventi pasakoje, tačiau nebūtina suaugusioms Žuvims gyventi pasakose vaikams. Galima patekti ir į suaugusiųjų pasakas. Pavyzdžiui Šiaurės Afrikoje, na tarkim Maroke. Juk tai ta šalis, kurioje filmuojami tokie filmai kaip Persijos princas ar Gladiatorius, juk ten kalnai, kriokliai, maistas, kupranugariai, toje šalyje galima pasinerti į patį tikriausią pasakų pasaulį.

O kam Afrika per toli, siūlau vykti į Portugaliją – aplankyti Alkobaca, Jeronimo ir Batalos vienuolynus, Castelo de Sao Jorge pilį, Fatimą, Maurų pilį Sintijoje, kas pamalonintų dvasingumo amžinai trokštančią Žuvų sielą.

Eiti prie įrankių juostos