Konsultacijos

Kovo 7 d.

Šiandien atsipalaidavimo, per didelio atsipalaidavimo ir pasitikėjimo savimi diena. Iš vienos pusės tai lyg ir geras jausmas, iš kitos pusės – kas per daug tas nesveika ir jei leisite sau per daug užsimiršti, tai prives prie nesklandumų, nemalonumų. Nebūtinai kažkas rimto, bet dažniausiai tokios situacijos siejasi su vaikais. Pavyzdžiui, mama užsisėdi prie kompiuterio (o galvojo tik akimirką žvilgtels kas parašė) ir pamiršta, kad vonioje paliko besimaudantį vaiką. Tiesa, poveikis labai trumpas ir ganėtinai silpnas, todėl maža tikimybė, kad nutiks kažkas itin blogo. Gera naujiena ta, kad toks atsipalaidavimas lemia ir geresnę nuotaiką (nors teoriškai tai neigiami dariniai, tačiau su pašaliniu teigiamu efektu 😀 ), žmonės tokiu metu daugiau juokiasi. Tai toks trumpalaikis proto aptemimas, po kurio staiga prabundama ir galvojama, o geras, jau pavasaris (arba kažkas kito), kada tas laikas pralėkė nepastebėtai? Arba o geras jau darbas baigėsi, o aš dar nepradėjau dirbti ir t.t.
Šiandien ypatingai susilpnėjęs imunitetas, atsparumas ligoms, todėl ne vienam gali prireikti vaistų, ypač jei yra chroniškų ligų arba vaistų nuo skausmo, nes dėl padidinto atsipalaidavimo ir daugiau buitinių traumų nutiks. Tokiu metu žmonės praranda baimės jausmą, daugiau rizikuoja. O tai priveda prie ne visai malonių pasekmių. Taip pat labai pažeidžiama vieta akys – ją reikia saugoti labiausiai. Galimi įvairūs nesusipratimai medicinos įstaigose, ypač susiję su finansais. Tai jei nėra didelės būtinybės, šiandien tokias įstaigas verčiau aplenkti. Jūs paprasčiausiai galite susimokėti už paslaugas, kurių jums nereikia, nusipirkti brangius vaistus, kurių jums nereikia ir pan.
Nuo šiandien ir visą savaitgalį bus labai stiprus Saturnas, teigiama prasme. kas reiškia, kad geriau kontroliuosite emocijas, ryžtingiau sieksite savo tikslų ir svajonių įgyvendinimo. Na bet geriausias tai yra laikas darbui ir karjerai. Kam siūlyčiau iš visos širdies atsidėti. Tiesa, šiandien dar ypatingai žuviška diena, todėl šiandien gerą nuotaiką gali keisti slegiančios emocijos ir noras tik pasislėpti nuo visų. Bet jau rytoj tas efektas bus silpnesnis. Šiemet sustiprintų Žuvų sezonas neįprastai ilgas ir pilnai užsibaigs tik balandžio 20 d. Bet nuo rytojaus jau efektas šiek tiek silpnės. Juo labiau, kad jis maišosi dabar su visiškai priešingu kitų planetų veikimu.
Po vakar įrašo sulaukiau klausimo Uranas Jautyje geriau ar blogiau už Uraną Avine. Na Uranas Jautyje yra ganėtinai prastoje pozicijoje. Iš kitos pusės tai reiškia, kad jis neveikia pilna jėga ir tai yra gerai. Avine jo laikas sunkus dėl savo karingumo, impulsyvumo. Jautyje laikai tampa ramesni, lėtesni. Tiesa, patiems Jaučiams tai bus didelių permainų metai, jie nesupras patys savęs. Bet asmeniškai aš džiaugiuosi Urano perėjimu. Aš mėgstu gyventi ramiai.

Tarp kitko, ar kada susimąstėte, kad kiekvienas žmogus turi savyje kažkokį talentą ir gabumus? Tarkim, vienas konstruoja raketas, kitas puikiai mezga, trečias tobulas gydytojas ir t.t. Kaip galvojate, kas būtų, jei nuo mažens būtų ugdomi konkretūs konkrečių vaikų talentai ir gebėjimai? Jei kiekvienas vaikas būtų ugdomas toje srityje, kurioje jis gali pasireikšti geriausiai? Kokio progreso ir gyvenimo kokybės pasiektų žmonija? Dar reikia atsižvelgti į tą faktą, kad žmogus, realizavęs save sėkmingoje veikloje ir jaučiasi visai kitaip – jis savimi pasitiki labiau, jo dvasinė savijauta yra geresnė. Tačiau vietoj to, jūsų vaikai suvaromi į vieną bandą ir iš visų daromos vienodos avys. Jūs sakysite taigi yra ta pasaka, kad čia būtų baisiausiai sudėtinga, nėr lėšų ir t.t. Bet pagalvokime logiškai – bendrą vaiko polinkį nustatyti galima dar darželyje, manau, kad kiekvienas doras pedagogas gan anksti pastebi, kuria kryptimi keliaus mažiukas. Yra įvairios veiklos barai, galima save išbandyti dar būnant vaiku. Vaikas, besimokantis toje srityje, kurioje jis gabiausias, ir pats džiaugsis, ir pedagogus džiugins. Vietoj to, visiems kemšamos į galvą vienodos disciplinos, tik pavieniai genijai sugeba aprėpti jas visas ir spėriai formuojamos nevykėlio nuostatos galvoje. Agha, ne visiems, yra tokių, kurie gabūs bet kokiam mokslui, bet kiek tokių yra? Tai čia tiesiog dienos mintys pamąstymui – gal kažkam naudinga, kad jūs visi būtumėte vienodos avys?

Eiti prie įrankių juostos