Konsultacijos

[:lt]Ezoterika. Nuo ko pradėti?[:]

[:lt]Vis dažniau gaunu laiškus, su prašymu patart kaip eiti ezoterikos kelius. Daug metų niekur neviešinau informacijos, kad tuo domiuosi ar kaip tai būtų galima įvardinti, bet stebėdama įvairias FB grupes, bendraudama su įvairiais žmonėmis, aš kaskart išgyvendavau sudėtingus jausmus, kuriuose pagrindinę vieta užimdavo pasišlykštėjimas. Šiuolaikiniame pasaulyje ezoterika įsivaizduojama labai iškreiptai. Teigiama, kad tai kažkokios slaptos žinios, kurios dabar jau išviešintos ir visiems prieinamos, kuriamos fantazijos, rašomos knygutės, buriamasi į grupuotes, kuriose tokie briedai varinėjami, kad tikrai tik apsivemt norisi. Ypatingai šlykštu stebėti įvairius guru, kurie neturi jokio supratimo ir paskui save tempiasi bei klaidina minias. Aš jokiais būdais nepretenduoju į jokį mokytoją, vienintelis dalykas, kurio aš mokau – tai astrologija. Tačiau noriu detaliai išaiškinti, kas yra ezoterika, kad jūsų nesuklaidintų netikri pranašai ir kiti vilkai.

Visų pirma panagrinėkime, kokia gi žodžio ezoterika tikroji prasmė. Tai graikų kalbos žodis ir reiškia jis „susijęs su tuo, kas yra viduje, kas yra slapta, mistiška“. Labai svarbi vieta – VIDUJE. Taip, čia tai, kas yra jūsų viduje. Tai žinios, kurios ateina iš jūsų vidaus ir absoliučiai niekur kitur. Jūs galite perskaityt tūkstančius knygų, galite praleisti metų metus klausydamiesi įvairiausių gurų ir vis tiek taip nieko nesužinosite. O kitas ir nieko nedarydamas žinos daugiau. Todėl, kad tai žinios, kurios atsiveria žmogui augant, tobulėjant dvasiškai. Tai tos žinios, kurių jums niekas kitas nepateiks, nes jos eina iš jūsų vidaus. Būtent todėl jos ir yra slaptos – nes jas turime visi, tik ne visi tas uždarytas skrynias savo sieloje sugeba atrakinti.

Ką gi daryti, jei noras yra. Visų pirma tai aš sakyčiau, kad būtina atsižvelgti į noro stiprumą. Jei tai tik smalsumas, lengvas susidomėjimas, aš siūlyčiau verčiau pradžiai gilintis į religiją. Aš apskritai kiekvienam siūlau pradėti nuo gilių religijos studijų. Nuo to pradėjau ir aš pati. Daugybę metų buvau paskyrusi krikščionybės studijoms. Tai man atnešė be galo stiprų suvokimą, kuris anksčiau ar vėliau bus būtinas, norintiems gilintis. Religinės praktikos, religinių tekstų studijos, krikščionybės studijavimas istoriniu aspektu. Patikėkite, tai rimtas darbas, jis reikalauja daug laiko. Man tai užėmė keletą metų.

Kitas labai svarbus dalykas – reikia turėti omenyje, kad ezoteriko kelias yra vienatvės kelias. Ne, niekas neverčia jėga visko atsisakyti, tiesiog kuo toliau tuo keliu nueini, kuo daugiau sužinai, tuo mažiau šansų gyventi taip kaip gyvenai anksčiau. O abejonės ir pagundos bus nuolatinis palydovas. Normalu yra klupti, suklysti, pastovėti vietoje ar paeiti atgalios keletą žingsnių. Kiekvienas turi teisę su savo laiku daryti, ką tik nori. Tiesiog kristi yra labai skausminga. Ir ateis diena kai jau bus aiškus suvokimas – galiu dabar su visomis pasekmėmis nušokti nuo šitos uolos – susilaužyti keletą galūnių, susitrenkti smegenis, po to visas sulūžęs vėl kopti atgalios – arba išlaikyti blaivų protą, kad ir kaip jį temdo deguonies stygius, kopiant į tą dvasingumo kalną ir kopti toliau. Ezoteriko kelias yra vienatvės kelias. Kai nueini juo nemenką gabalą, iš esmės tu ir nebeturi iš ko rinktis, nes staiga suvoki, kad pradėjai kopti su minia, tačiau net ir pavieniai pakeleiviai seniai kažkur dingo ir kitą būtybę apskritai išvysti tampa tikru stebuklu.

Dabar be galo madinga painioti ezoteriką su magija. Iš esmės tai tiesiog ezoterikos dalis, kurioje ne tiek jau daug to mistiškumo. Tai tiesiog pakitusi sąmonės būsena, dėl ko žmogui atsiveria daugiau tam tikrų galimybių, Vėl gi, labai svarbu visada išlaikyti sveiką protą ir neperžengti materijos ribų – mes kalbame apie sielą, apie vidinius pokyčius, jei kažkokiame būrelyje jums žada, kad pradėsite teleportuotis, tapsite nematomu ar svaidysite ugnies rutulius, tiesiog ten nebeikite ir pasidomėkite internete ar niekas paskutiniu metu nepabėgo iš psichiatrijos ligoninės.

Ar ezoterika gali turėti neigiamos įtakos psichikai? Tikrai taip. Viena pirmųjų stiprių būsenų, kurias išgyvena žmogus, jau įgavęs kažkokių tikrų žinių – savotiškas susidvejinimo jausmas, tarsi asmenybės skilimas, kuomet viena tavo pusė garsiai rėkia, kad štai čia yra tikra realybė, tikra yra tai, ką matai, tai, kuo gyveni, o kita tavo pusė be galo nori pažinti tą kitą realybę, kurios kraštelį jau mato, tačiau racionaliajam protui pernelyg sunku dar suvokti ją ir priimti kaip irgi tikrą. Man asmeniškai tas skilimas buvo labai sunkus, kiti išgyvena lengviau. Tačiau jau šioje vietoje galimi rimti psichikos sutrikimai, jeigu žmogus ir taip yra jautresnis arba į suvokimo būseną įeina tam nepasiruošęs. Beje, šiais laikais tikrai yra nemažai žmonių, kurie natūraliai turi suvokimą apie anapusinę realybę ir šio etapo jiems praeiti net nereikia, nes jie ir taip suvokia tai, labai aiškiai ir natūraliai. Kaip ten bebūtų, labai didelė tikimybė, kad jūsų suvokimas kol kas yra tik įsivaizduojamas ir tikrasis kaip reikiant gali išmušti pagrindą iš po kojų, todėl aš vis tiek, bet kuriam žmogui rekomenduoju pradėti būtent nuo religijos studijų.

Kitas labai svarbus dalykas – tam tikros taisyklės, kurios tvirtai jus išlaikytų ant žemės, t.y. tam tikri dalykai, kuriuos darytumėte nepaisant to norite ar nenorite. Nes tai padės išlikti materijoje visu savimi, be ko tikrai neįmanoma išlaikyti sveiką psichika. Viena centrinių Hermio Trismegisto taisyklių teigia: „siela būk aukštai danguje, kojomis tvirtai stovėk ant žemės“. Beje, ji įtvirtinta netgi krikščionių maldoje: kaip danguje, taip ir ant žemės. Aš labai rekomenduoju nuodugniai išstudijuoti Naująjį Testamentą, nes būtent jame yra surašyti sveikos, teisingos ezoterikos pagrindai. Gali tekti perskaityti daug kartų, kol ateis pirmieji suvokimai, tačiau tai kas ten parašyta – yra tikra, už to reikia laikytis. O grįžtant prie taisyklių, tai geriausia susidaryti griežtą dienotvarkę ir jos laikytis. Tačiau tai labai sunku ir reikalauja geležinės valios. Todėl aš rekomenduoju bent jau susikurti keletą ritualų, kuriuos privaloma atlikti kiekvieną dieną. Geriausia visada tomis pačiomis valandomis. Visų pirma kaip jau daug kartų esu minėjusi, aš rekomenduoju vaikščioti, vienu metu ir greitu tempu nueiti nemažą atstumą. Vien todėl, kad tokia monotoniška fizinė veikla labai gerai išvalo, perkrauna smegenis.Tai tarsi sielos dušas. Galbūt analogiškai veikia ir bėgimas. Nežinau, man nepatinka bėgioti, todėl negaliu pasakyti. Ir geriausia įsigyti šunį, nes šiaip valios pastangomis prisiversti kasdien eiti gali būti per sunku. O šunį vis tiek teks vedžioti. Grįžtant prie temos, visiškai nesvarbu, ką jūs dar sugalvosite, svarbu, kad tai būtų labai materiali, labai žemiška veikla. Pavyzdžiui, kasdien ketvirtą valandą po piet šventai išgeriate kavos puodelį su saldumynu. Čia vėl svarbus dalykas – turi išlikti žemiškų malonumų, labai klaidinga mąstyti, kad dabar jau gyvensiu kaip viduramžių vienuolis. Bet kokie kraštutinumai yra klaida. Teisingas kelias tik tuomet, kai išlaikoma pusiausvyra.

Na ir svarbu kasdieninės praktikos – kad ir ką jūs darytumėte – knygų skaitymas, meditacija, tačiau svarbu tam reguliariai skirti laiko.
Anksčiau ar vėliau jums teks pradėti praktikuoti sąmoningą sapnavimą. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad įvairūs pratimai tai būsenai pasiekti nėra labai veiksmingi. Bet apie tai parašysiu daugiau kažkada kitą kartą. Galiu tik pasiūlyti vieną tikrai labai veiksmingą pratimą apskritai. Aš prieš miegą (kažkodėl visada geriau veikia dienos miegas, jei tik yra galimybė), įsijungdavau muziką (reikėtų funkcijos, kad ji po kurio laiko pati išsijungia), atsiguldavau ant nugaros ir leisdavau mintims eiti visiškai savo eiga bei bandydavau pasiekti visiško atsipalaidavimo būseną. Vėl gi, su laiku čia pojūčiai gali būti įvairūs ir kai kurie gąsdinantys. Bet apie tai kitą kartą.
O šie laikai geri dar tuo, kad labai daug yra vaizdinės suvokimo medžiagos. Yra daugybė filmų apie sąmoningą sapnavimą. Pradedant Inception (tai visiškas popsas ir kas susidūrę, žino, kad realybė toli gražu ne tokia, bet pradiniam įsivaizdavimui galima), bet geriausia žiūrėti Lynch ar Tarkovskio filmus, nes šie kūrėjai be galo tiksliai sugebėjo atvaizduoti tas būsenas sapnuose. Jei pavyks kažką juose suprasti, jūs jau teisingame kelyje [:]

Eiti prie įrankių juostos