Konsultacijos

Balandžio 5 d.

Rekomenduočiau savaitgalį leisti ramiai. Nėra tai blogas laikas, bet ir ne tas laikas, kuomet galima labai sau daug leisti. Tokiu laiku reikia maitinti savo sielą, o ne kūną, o sielos maistas yra viskas, kas gražu, sukrečia gerąją prasme, skatina ją tobulėti. Nereikia išradinėti nieko sudėtingo. Galima tiesiog pažiūrėti gerą filmą. Savo rekomendaciją įdėsiu apačioje. Apskritai šiuo metu reikia sau leisti kažkokių pramogų, tiesiog jos turi būti kokybiškos. Tarkim kaip reikiant pagerti su draugeliais prie šašlykų ir sekančią dieną jau gydytis alkoholiu – nėra kokybiška pramoga. O va nueiti sporto varžybų pažiūrėti ar namie jas pažiūrėti, kad su tuo vienu alaus buteliu ir draugais, jau visai kitas reikalas. Arba į teatrą. Bet visą laiką juk nepramogausite, todėl tai idealus laikas užsiimti gėlynais ir daržais. Nepamirškite, kad mes gyvename Vandenio Jautyje eroje ir joje gyvensime dar ne vienerius metus. Todėl dabar pats laikas rauti lauk plastmasines gulbes, nukasti akmenų takelius ir darželius ir viską užsodinti daržovėmis bei gėlėmis. Jūsų namai ir jų aplinka bus sėkminga, jei joje vyraus natūralios gamtos motyvai, bus daug augalų ir kuo mažiau nudailintų formų bei civilizacijos atributų. Patikėkite, dabar geriau priekinį kiemą užsodinti kopūstais ir pupelėmis nei „nudizaininti“ jį iki tobulybės.

Dabar toks laikas, kuomet reikia mokytis pajusti dėkingumą už tai ką turite. Galbūt jums atrodo, kad šiuo metu nieko neturite ir nėra už ką jaustis dėkingiems, bet tai neteisybė. Visada galima surasti kažką gero savo gyvenime. Ir šiam savaitgaliui jūsų užduotis yra tai surasti. Ir padėkoti bent vienam žmogui už kažką. Labai svarbu, kad ta padėka nebūtų formali. Ji turi būti nuoširdi. Geriau jau tegul ji lieka neišsakyta balsu ir nuskamba tik jūsų galvoje, bet esmė, kad išgyventumėte tą dėkingumo jausmą iš tikro. Šis savaitgalis apskritai bus ramesnis, kuomet galima bus trumpam sustot bėgti, pamiršti problemas. Jei turite kažkam kažką prisipažinti (turiu omenyje nuodėmes išpažinti), dabar kaip tik tas laikas. Nes kitą savaitę mūsų laukia jau kur kas sudėtingesnis laikas, atpildo ir bausmių laikas, taip kad paskutinė proga stoti į akistatą su savo sąžine bei melsti gyvenimo atleidimo. Jei nesate nusidėjėlis, tuomet šis savaitgalis tinkamas melstis ir prašyti aukštesnių jėgų ramybės. pertraukos bei poilsio laiko. Turėkite omenyje, kad šiandien jaunatis ir ją šį kartą galima pajusti itin pozityviai – kaip naujų jėgų antplūdį.

Tai ir estetikos laikas. Tokiu metu reikia pasirūpinti namais, jų jaukumu, pagerinti estetinį vaizdą bent šiek tiek. Na nežinau, staltiesę ant stalo užtiesti. 

Ir pabaigai, jūs klausiate tai kas gi vis tik ta meilė, kurią aš vadinu aukščiausios formos meile. Na į šį klausimą sunkoka atsakyti net ir man. Įvilkti tai į žodžius. Aš rašydama dažnai remiuosi savo patirtimi, bet taip pat nemažai ir teorine. Ir iš esmės galvoju, kad tokia meilė įmanoma tik tuomet kai pirmiausia pačiame savyje atrandi tą dieviškumo kibirkštį kaip jūs mėgstate sakyti. Kai imi save suvokti nebe kaip žmogišką būtybę iš kaulų ir kraujo, o kaip mažytę kosmoso dalelę, kurios egzistencija nesibaigia fizinio kūno suirimu. Žinoti – tai nereiškia suvokti. Kai ateina suvokimas, jis nebegali praeiti ir nebegali pasikeisti. Ir tik tada galima išgyventi jausmus, kurie yra aukščiau primityvaus fizinio poreikio daugintis, kurie nesiremia tokiais kriterijais kaip tobulas kūno grožis, finansinė padėtis ar pan. Toks žmogus jau ieško žmogaus, kurio akyse irgi pamatytų tolimų žvaigždžių šviesą. Jam nebeužtenka fizinės laimės, jam reikia dvasinio šaltinio sielai. Yra labai populiarus mitas, kad einant dvasiniu keliu išnyksta ir žmogaus seksualumas. Kaip jau rašiau berods vakar, tampama šventuoju, kuris neturi fizinių poreikių, ten maitinasi saulės energija ir net pagalvot nedrįsta apie tokį purvą kaip seksas. Iš ties tai čia joks nušvitimas, tai tik sutrikusios psichikos pasekmė. O ji dažnai sutrinka aktyviai ir neteisingai praktikuojant ezoteriką. Einant teisingu keliu žmogaus seksualumas iš ties keičiasi, bet niekur nedingsta. Tiesiog žmogus tai pradeda suvokti kaip meilės išraišką, aukščiausią artumo formą ir jam tampa atgrasus elementarus gyvuliškas pasitenkinimas. Nepriimkite tai kaip smerkimo. Visi mes praeiname tas pačias tobulėjimo formas. Tiesiog jei pradinėse klasėse seksas atrodo būtiniausias gyvenimo atributas ir tai taip svarbu, kad geriau visada kad ir su bet kuo ir bet kaip. Tai aukštesnėse klasėse žmogus jau brangina savo rūbą – kūną ir nebejaučia tokio poreikio. Jis ramiai laukia to/tos, su kuriuo tai taps natūralia jausmų išraiška. 
Kitas klausimas – vienuoliai, vienatvės poreikis, ar tai irgi nesveika? Jokiais būdais ne. Dvasinio tobulėjimo etape visada yra periodai, kuomet reikia nuo visko atsitraukti, pagyventi askezėje, atsisakyti materijos malonumų. Reikia tik suvokti, kad tai laikini etapai. Juos išgyventi ir grįžti atgal. Nes tobulėjimas vyksta spiralės principu. Tai nėra tiesus kelias į priekį. Apskritai šioje realybėje nėra nieko pastovaus ir amžino. Viskas juda ir keičiasi. Todėl geriausia gyventi esamu laiku, daryti tai ką jaučiate reikalingą daryti dabar ir neužsibrėžti amžinųjų ribų.

Gero savaitgalio 🙂

O čia žadėta rekomendacija 🙂

Eiti prie įrankių juostos