Konsultacijos

[:lt]Astrologija ir bažnyčia[:]

[:lt]

Vienas didžiausių astrologijos priešų, ir aršiausių yra katalikų bažnyčia. Nors jei pamąstyti logiškai, apžvelgti istoriją, tai matytųsi, kad iš esmės visi jai priešai, na išskyrus gausias aukas nešantis. Gal tai viską ir paaiškintų, nes astrologija neneigia aukštesnių jėgų buvimo. Kaip tik priešingai – rekomenduoja ieškoti aukštesnių jėgų ir kopti dvasinio tobulėjimo laiptais. Ir aš išdrįsiu pasakyti – religija išgyvena ne tai kad blogus laikus, ji merdėja ir artėja prie agonijos. Nes vis daugiau žmonių atsimerkia ir pastebi kaip baisiai du tūkstančius metų jie buvo išnaudojami ir mulkinami. Nes žmonės mąsto vis laisviau, bijo vis mažiau ir pasaka apie vienintelio dievo vietininkus žemėje vis mažiau tampa įtikinama. Be jokios abejonės – mąstyti, kad žmogus aukščiausios formos gyvybė visatoje yra niekuo nepagrįsta puikybė ir aš neabejoju, kad dauguma jūsų ne kartą susidūrėte su paslaptingu nematomų jėgų veikimu, todėl neabejojate, kad nesate vieni. Tačiau piktas dievas, kurio vietininkų darbai yra vieni kraupiausių nusikaltimų žmonijos istorijoje irgi vis mažiau, ką beįtikina. Maždaug 2026 metais prasidės naujas žmonijos istorijos etapas. Neptūnas jau bus perėjęs į Avino ženklą, o Plutonas į Vandenio. Žmonija jaus kraštutinį laisvės poreikį ir norą išsivaduoti ir religinės vergovės pančių. Bet kurios religinės vergovės. Tikėkime, kad šiais civilizuotais laikais tai naujo kryžiaus karo neatneš. Tačiau atmetimo reakcija gali būti labai drastiška ir karinga. Aš manau, kad kažkur ties tuo laiku (plius minus keleto metų paklaida), pasaulį turi sudrebinti išaiškėjusi tiesa apie 2000 metų skelbtą melą. Kas sugriaus bažnyčią iki pamatų.
Beje, čia norėčiau paminėti, kad kadaise toks Klaudijus Ptolemėjas – viena iškiliausių asmenybių astronomijos srityje, padalino astrologiją į dvi dalis natalinę ir mundaninę – kitaip tariant žmogaus ir pasaulio įvykių. Ir ta sistema daug kas vadovaujasi iki šiol. Tačiau per galybę metų ne kartą Klaudijaus atradimai buvo paneigti ir pakoreguoti. Tai, beje, visiškai normalu – astrologijos sistema yra didžiulė, todėl vienas žmogus gali kelti idėją, duoti pradžią, o vėliau jo darbus kiti paneigia ar patvirtina. Ir dėl žmogaus gyvenimo trukmės neretai tam prireikia ne vieno šimtmečio. Ne veltui senovėje astrologai ugdydavo sau mokinį karta po kartos ir perduodavo jam savo žinias, kad sekanti karta jas patobulintų (taip atsirado Raphael’ių dinastija). Bet grįžtant prie temos, Ptolemėjas šiek tiek suklydo arba buvo neteisingai interpretuotas. Nėra tokio dalyko kaip pasaulio astrologija. Planetos veikia žmones – po vieną atskirai ir visus kartus. Ir viskas, kas vyksta žemėje, vyksta dėl žmonių, jų veiksmų, o ne todėl, kad planetos paveiktų kažkokius įvykius. Todėl galima prognozuoti kaip keisis žmonija, kuria linkme ji judės, tačiau pagal planetų padėtis negalima pasakyti, kas laimės prezidento rinkimus. Tam reikėtų sudaryti kiekvieno kandidato horoskopą ir jį sulyginti. Todėl ir mano ateities prognozavimai remiasi būtent žmonijos pokyčiais, judėjimo trajektorija. O ne horoskopo tarkim bažnyčiai sudarymu. O grįžtant prie jos, kaip astrologijos priešininkės, dar kartą jos dviveidį amoralumą įrodo astrologai jų pačių tarpe, tarkim tokie kaip Tomas Akvinietis ar Rodžeris Beikonas ir aibė kitų. Tarp kitko, Rodžeris Beikonas netgi drįso teigti, kad astrologija tai kelias į laisvą valią, galimybė netapti likimo įkaitu ir buvo absoliučiai teisus. Ir tereikia tik šiek tiek pasigilinti į istoriją, kuomet atsiveria nesuskaičiuojama daugybė faktų, jog visą savo egzistenciją bažnyčia naudojosi astrologų paslaugomis. Tik klausimas, kodėl jai taip knietėjo prie jos neprileisti žmonių, kad net ją uždraudė? Gal todėl, kad aklą minią lengviau valdyti nei mąstančius ir matančius žmones? Tarp kitko Vatikano bibliotekoje yra pati didžiausia astrologijos knygų kolekcija. Ir šios dienos mano pamąstymai yra skirti tiems religiniams fanatikams, nuolatos mane keikiantiems ir grasinantiems visomis pragaro bausmėmis. Bet gi, meldžiamieji, būkit logiški. Jei aš pats velnias kaip jūs teigiate, logiška būtų manyti, kad pragaras savo negriebs.
Na o žvelgiant į artimiausią ateitį, t.y. šią savaitę, manau, kad galime tikėtis visai neblogo laiko. Pakol Saulė su Merkurijumi drauge keliauja Dvynių ženklu, kiekvienas drąsiai galime sau pasakyti, kad ateityje manęs laukia kažkas gero. Tai optimizmo dienos, todėl jos puikiai tinka save teigiamai nuteikti. Nutinka ir blogi dalykai. Tačiau esmė yra mūsų sugebėjime regėti – ryškiau matyti gerus ir prisimerkti blogio akivaizdoje. Geriausi dalykai neretai įvyksta kartą gyvenime ir nebepasikartoja, o štai blogi kartojasi ir kartojasi. Bet čia viskas labai paprasta, juk mokyklos baigimo diplomą mes gauname kartą gyvenime, o kontrolinių ir egzaminų būna daugybė. Tačiau į pamokas galima eiti su šypsena ir džiugia viltimi, kad po kiekvienos jų aš jau būsiu tobulesnis ir žinosiu daugiau, arba kasdien kentėti nei mokytis sunku ir nuobodu. Pasirinkimas tik mūsų pačių rankose bei galvose.

[:]

Eiti prie įrankių juostos